Francuski rząd ostrzega: IS poluje na wasze dzieci!

Kampania społeczna zwraca uwagę na nowe zagrożenie.

Grupa nastolatków
Grupa nastolatków (Wikimedia Commons CC0)

We francuskiej telewizji pojawiła się nowa kampania. Wyświetlane są spoty, które opowiadają o czterech rodzinach, z których zniknęły dzieci. Veronique, Baptiste, Jonathan i Saliha opowiadają o tym, jak ich pociechy zostały zwerbowane przez Państwo Islamskie.

Spoty telewizyjne mają uświadamiać o czyhającym na dzieci zagrożeniu. Podawany jest w nich numer telefonu alarmowego, który został utworzony przez francuskie MSW. Pod tym numerem można zgłaszać podejrzenia odnośnie osób, które mogą być zaangażowane w dżihad.

Infolinia zarejestrowała już 3 tysiące takich powiadomień. Media oraz portale społecznościowe we Francji wyemitują spot ostrzegawczy. Do akcji włączają się również kina oraz czasopisma internetowe. Francuski rząd chce wielkiej mobilizacji rodzin.

Narażone są przede wszystkim dziewczęta. Spośród ponad 500 Francuzów, którzy wyjechali do Syrii lub Iraku by wesprzeć dżihad, to właśnie one stanowią większość. Córka Baptiste, jednej z bohaterek spotu, wyjechała z chłopakiem, który został rzecznikiem Państwa Islamskiego.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić