REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas18.10.19 (14:06)

Gdańsk. Auto nagle skręciło. Celowo rozjechał rowerzystę. Apel policji

Policjanci z Gdańska prowadzą poszukiwania rowerzysty, który został umyślnie potrącony przez kierowcę auta osobowego. Pokrzywdzony mężczyzna do tej pory nie zgłosił się na komisariat. Funkcjonariusze opublikowali nagranie pokazujące moment incydentu. Kierowca volkswagena passata zagrożony jest więzieniem.
Komenda Miejska Policji Gdańsk / YouTube

Pokrzywdzony wciąż nie zgłosił się na policję. Funkcjonariusze z Gdańska apelują do zaatakowanego mężczyzny, żeby jak najszybciej udał się do najbliższej jednostki. O kontakt proszeni są też świadkowie zdarzenia i osoby mogące znać rowerzystę. Z informacjami dzwonić można pod nr telefonu 58 52 11 538 lub stawiać się osobiście w Komisariacie III Policji w Gdańsku (Wydział Dochodzeniowo – Śledczy), przy ul. Białej 1 A.

Pościg kierowcy auta za rowerzystą został uchwycony w kamerach monitoringu. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 29 września 2019 roku. Na filmie widać, jak jadące ulicą Legionów auto marki Volkswagen nagle zjeżdża na chodnik i taranuje poruszającego się po przejeździe dla rowerów mężczyznę.

REKLAMA

Kierowca passata mimo spowodowania zagrożenia nie zatrzymał się, przyspieszył i potrącił jadącego przed nim po wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów nieznanego na tę chwilę mężczyznę – informują policjanci z Komisariatu III w Gdańsku Wrzeszczu, którzy opublikowali film. Można go obejrzeć poniżej.

Kierowca auta celowo wjechał w rowerzystę w Gdańsku

Prowadzącemu auto mężczyźnie grozi więzienie. Policja prowadzi postępowanie w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przechodniów, którzy o mały włos nie zostali potrąceni przez kierowcę w rejonie Pl. Komorowskiego.

Policjanci, którzy pracują nad tą sprawą, zabezpieczyli do prowadzonego postępowania zapisy z kamer monitoringu, ustalili również tożsamość kierowcy oraz pasażera volkwagena passata, którzy zostali na tę chwilę przesłuchani i niewykluczone, że usłyszą zarzuty – dodają pomorscy policjanci.

Zobacz też: Pomysł na biznes: Parkingi rowerowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij