aktualizacja 

Gdzie podziało się 19 posłów PiS? Platforma węszy spisek

46

Platforma Obywatelska chce wyjaśnić, czy na ostatnim głosowaniu w Sejmie nie doszło do większej liczby przypadków, w których posłowie głosowaliby za innych.

Gdzie podziało się 19 posłów PiS? Platforma węszy spisek
(poznaj.sejm.gov.pl)

Posłowie PO zauważyli na nagraniu z kamer puste miejsca. Widać na nim, że przynajmniej 19 posłów Prawa i Sprawiedliwości nie było obecnych podczas głosowania nad wyborem sędziego TK, Zbigniewa Jędrzejowskiego - informuje TVN24.

Potrzebują więcej nagrań. Na prośbę przewodniczącego klubu PO, Sławomira Naumana, marszałek Sejmu udostępnił przebieg głosowania zarejestrowany tylko jedną z kamer. W sali sejmowej jest ich więcej i obrazów z nich domaga się teraz PO. Jednak marszałek Kuchciński milczy i nagrań nie przekazał.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Platforma zwołała specjalną konferencję w tej sprawie. Andrzej Halicki i Marcin Kierwiński zaprezentowali na niej stopklatkę z nagrania głosowania w Sejmie. Dodali, że starają się wyjaśnić sprawę. Istnieje bowiem możliwość, że parlamentarzyści PiS zasiedli w rządowych ławach i stamtąd oddali swoje głosy.

Czwartkowe głosowanie w Sejmie budzi wiele kontrowersji. Posłowie ruchu Kukiz’15 dopuścili się złamania parlamentarnych zasad. Podczas głosowania posłanka Małgorzata Zwiercan zagłosowała za Kornela Morawieckiego. Oboje nie są już członkami klubu Kukiz'15.

Zobacz także:

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić