Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Genialny wynalazek studentów. Rękawice, które „mówią”

1
Podziel się:

Oto „SignAloud” - rękawice opracowane przez studentów z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle, które pozwolą za pomocą dźwięku porozumiewać się z głuchoniemymi.

Genialny wynalazek studentów. Rękawice, które „mówią”
(www.washington.edu)

*Pomysłodawcami są Navid Azodi i Thomas Pryor. *Zdolni studenci stworzyli platformę, która pozwala tłumaczyć amerykański język migowy na mowę i tekst – czytamy na oficjalnej stronie uczelni.

Jak działa ich wynalazek? Rękawice wyposażane są w czujniki, które w czasie rzeczywistym przekładają wykonywane nimi ruchy na „język komputera”, a następnie przesyłają je do bazy. Komputer tłumaczy je na słowa i wyrażenia, które można później usłyszeć przez głośnik.

Wiele urządzeń do tłumaczenia na język migowy nie nadaje się do codziennego użytkowania. Czujniki obejmują całe ramię lub nawet ciało. Nasze rękawice są lekkie i kompaktowe - mówi Thomas Pryor.

Młodzi wynalazcy już zostali docenieni. Zdobyli tegoroczną nagrodę Lemelson-MIT dla najbardziej pomysłowych studentów i absolwentów.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

KOMENTARZE
(1)
harcerzyk
6 lat temu
czy to prawda ze jezyk migowy jest taki sam na calym swiecie ? to by wystarczylo tylko dodac tlumaczenie tych gestow na inne jezyki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić