REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn16.04.18 (19:48)

Ginekolog oszukiwał pacjentki. Kazał im słono płacić

Andrzej W. z dolnośląskiej poradni ginekologiczno-położniczej w Górze pobierał od pacjentek od 200 do 450 złotych.
Nenov / iStock.com

Prokuratura w Legnicy przygotowała akt oskarżenia wobec Andrzeja W. Lekarz oszukał pacjentek i Narodowy Fundusz Zdrowia na kwotę prawie 28 tys. złotych. Wystarczył mu niespełna rok.

Jego sposób działania był prosty. Gdy pacjentki pojawiały się w gabinecie, informował je o konieczności przeprowadzenia dodatkowego zabiegu lub badań. Przy okazji wprowadzał je w błąd mówiąc, że nie są one finansowane ze środków publicznych. Po wykonanym zabiegu przyjmował zapłatę od 200 do 450 złotych. W ten sposób oszukał 12 kobiet – informuje Prokuratura Okręgowa w Legnicy.

REKLAMA

*W niektórych przypadkach posunął się o krok dalej. *Zlecał wykonanie zabiegów, co do których nie było wskazań medycznych, np. biopsji. Chociaż one również były finansowane ze środków publicznych, to żądał za nie od 800 do 850 złotych. Próbował wyłudzić pieniądze od 27 kobiet. Nie wyraziły one jednak zgody na wykonanie takich zabiegów.

*Lekarz oszukiwał także NFZ. * Oskarża się go o wpisanie w dokumentach 11 badań USG i ponad 300 zabiegów kolposkopii, których nigdy nie wykonał. Łącznie zarzuca mu się 50 przestępstw. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Andrzej W. jest dobrze znany prokuraturze, w 2014 roku skazano go za oszustwa i korupcję na 2 lata więzienia z warunkowym zawieszeniem.

Zobacz także: "Poroniłam 3 razy". Dlaczego w Polsce to wciąż tabu?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij