Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Ginekolog wykorzystał pacjentki 90 razy. Surowy wyrok

17

Zapadł wyrok w sprawie londyńskiego lekarza. 50-letni ginekolog Manish Shah dopuścił się aż 90 aktów molestowania seksualnego. Jego ofiarami padały nastolatki. Ginekolog wykorzystywał ich strach przed rakiem.

Ginekolog wykorzystał pacjentki 90 razy. Surowy wyrok
(Newspix)

Manish Shah nie przyznawał się do zarzutów. Jak podaje Yahoo! News, 50-latek argumentował, że praktykował tak zwaną "medycynę obronną", a jego działania miały na celu wyłącznie profilaktykę raka.

Jaki wyrok otrzymał ginekolog?

Ginekolog otrzymał wyrok potrójnego dożywocia. Decyzja została ogłoszona w piątek 7 lutego. To był drugi proces 50-latka, który w 2018 roku już raz stanął przed sądem z oskarżeniami o wykorzystywanie pacjentek. Ogółem skrzywdził aż 24 młode kobiety, na których dopuścił się łącznie 90 przypadków molestowania seksualnego.

51-latek może otrzymać zwolnienie warunkowe. Jednak zanim to nastąpi, decyzją sądu będzie musiał spędzić w więzieniu co najmniej 15 lat.

Zobacz także: Zobacz też: Oskarżenia o molestowanie. Trudno uwierzyć, co mogą zrobić skłóceni partnerzy

Ginekolog namawiał na badanie 17-letnie pacjentki. Według BBC najmłodsza ofiara miała 15 lat. Nie informował ich wcześniej, na czym dokładnie będzie ono polegało. Żeby wymusić zgodę, powoływał się na przypadek znanej aktorki Angeliny Jolie, która w ramach profilaktyki przed rakiem zdecydowała się na usunięcie piersi i jajników. W trakcie "badania" nie zakładał rękawiczek.

Prokurator Kate Bex wyjaśniła, że Manish Shah świadomie wykorzystywał lęki młodych kobiet przed rakiem. Część ofiar była szczególnie narażona na zachorowanie z powodu licznych przypadków w swoich rodzinach.

Strach jest niesamowitym czynnikiem motywującym i niewiele problemów zdrowotnych jest bardziej przerażających niż rak. Dr Shah wykorzystał to do osiągnięcia osobistej satysfakcji – cytuje prokurator "Yahoo! News".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić