REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Ewelina Kolecka02.12.19 (06:56)

Uważano ją za najlepszą nauczycielkę w okręgu. Teraz jest oskarżona o molestowanie seksualne ucznia

Tym skandalem żyją całe Stany Zjednoczone. 36-letnia nauczycielka przedmiotów ścisłych była stawiana za wzór swoim współpracownikom. Za zasługi na polu naukowym otrzymała specjalny tytuł "Nauczycielki Roku". Teraz grozi jej wieloletnie więzienie.
Williamson County Jail

Rodzice są wściekli i przerażeni, a władze szkoły się tłumaczą. Jak doszło do tego, że w gronie pedagogicznym znalazła się osoba zdolna do molestowania seksualnego podopiecznych?

Randi Chaverria już od dawna nie jest anonimową mieszkanką Teksasu. 36-latka przez lata pracowała jako nauczycielka w wielu szkołach. Jej ostatnim miejscem zatrudnienia było liceum Round Rock.

REKLAMA

Właśnie tam miało dojść do przestępstwa. Cała sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z uczniów przyznał, że między nim a Chaverrią dwukrotnie doszło do stosunku oralnego. Oba zajścia miały miejsce w październiku w jednej z klas lekcyjnych.

Zobacz też: Koźmiński: nauczyciel powinien być partnerem, przyjacielem

Śledczy przeczytali wiadomości, które nauczycielka wymieniała z podopiecznym. Ich treść upewniła funkcjonariuszy, że mają do czynienia z prawdziwym przestępstwem.

Chaverria cieszyła się szacunkiem wśród lokalnej społeczności. Przełożeni i uczniowie doceniali jej umiejętności pedagogiczne. W 2018 roku 36-latka otrzymała nawet zaszczytny tytuł "Nauczycielki Roku".

Po tym, jak nauczycielce przedstawiono zarzuty, ta zdecydowała się poprosić o urlop. Prawdopodobnie Chaverria liczyła, że zdoła uniknąć rozgłosu. Jednak na jej nieszczęście, dyrekcja wystosowała oświadczenie dla rodziców, w którym zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji.

36-latka pod koniec miesiąca zakończyła pracę w liceum. Matt Groff, dyrektor szkoły, zapewnił uczniów i rodziców, że bezpieczeństwo młodzieży jest dla niego priorytetem. Przyznał, że zanim Randi Chaverria została zatrudniona, przeszła gruntowną kontrolę. Ta procedura miała miejsce również w poprzednich miejscach pracy kobiety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij