Gitara Lennona sprzedana za 2,41 mln dol. No i gitara!

Wszystko, co ma bezpośredni związek z brytyjskim zespołem The Beatles, może być naprawdę wartościowe. Jak na przykład gitara Johna Lennona, która została właśnie sprzedana za - bagatela - 2,41 mln dolarów.

Gitara Lennona
Gitara Lennona (East News, Julien's Auctions/Athena/Splash)

*Aukcja miała miejsce w Beverly Hills w Kalifornii. *Jej przedmiotem była akustyczna gitara z 1962 roku – Gibson J-160E. Pierwotnie skradziono ją ze świątecznego koncertu Lennona w grudniu 1963 roku. Później kupił ją, nieświadomy jej pochodzenia, obecny właściciel John McCaw. Przedmiot trafił na aukcję i osiągnął tam zawrotną cenę – wcześniej oczywiście potwierdzono jego autentyczność.

Ta gitara była niezłym kąskiem dla fanów zespołu. To właśnie na niej skomponowano takie hity jak "PS I Love You", "Love Me Do", "She Loves You", "I Want to Hold Your Hand", "All My Loving" czy "This Boy".

Zobacz także:

2,41 mln dol. nie pójdzie jednak w całości do kieszeni właściciela. Połowa tej kwoty zostanie przekazana fundacji Spirit założonej przez Lennona i jego żonę Yoko Ono. Co ciekawe, dom aukcyjny, który pośredniczył w sprzedaży oczekiwał, że uda się za nią uzyskać maksymalnie 800 tys. dolarów. Sam właściciel liczył na milion. Nikt jednak nie spodziewał się tak zawrotnej ceny.

Kim jest nowy nabywca? Nie wiadomo – chciał pozostać anonimowy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić