Gorzki finał internetowej miłości. Nastolatka wyłudziła tysiące

44

Policjanci z Zabrza czekają na zgłoszenia pozostałych ofiar oszustki.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (123RF.COM, 123rf)

18-latka znalazła łatwy sposób na pozyskanie pieniędzy. Za pośrednictwem portalu randkowego poznała mężczyznę z Zabrza, który zapałał do niej tak wielkim uczuciem, że postanowił wspomóc ją finansowo. 24-latek przekazał kobiecie nawet 9 tysięcy złotych. Jak donosi TVN 24, minęło kilkanaście tygodni, nim zabrzanin zorientował się, że ma do czynienia z oszustką.

Para kontaktowała się telefonicznie i przez internet. Choć mężczyzna nalegał na spotkanie, wciąż pojawiały się dramatyczne okoliczności, które uniemożliwiały prawdziwą randkę. 18-latka najpierw twierdziła, że musi opiekować się chorą matką, później dochodziła do siebie po rzekomym pobiciu, aż w końcu posunęła się do kłamstwa na temat śmierci własnego ojca.

24-latek wspierał ukochaną w ciężkich chwilach. Pieniądze trafiały na jej konto lub były przekazywane przez rzekomą koleżankę, za którą podawała się sama podejrzana. Ostatecznie sprawa trafiła na policję, a 18-latka została zatrzymana.

Kobieta przyznała się do wyłudzeń. Zeznała również, że 24-latek nie był jedynym oszukanym przez nią mężczyzną. W podobny sposób wyłudziła pieniądze od mieszkańca Wodzisławia Śląskiego. Nastolatka nie chciała wyjawić motywu swoich działań. Grozi jej do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić