Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Gowin: Kaczyński jest "Naczelnikiem Państwa"

21
Podziel się

Określenie "Naczelnik Państwa" jest obrazowe. Na pewno Jarosław Kaczyński jest najważniejszym politykiem naszego obozu, najważniejszym politykiem w Polsce - powiedział w TVN24 Jarosław Gowin.

Gowin: Kaczyński jest "Naczelnikiem Państwa"
(PAP, Marcin Obara)
bETYynhh

Kaczyński ważniejszy niż prezydent Andrzej Duda? Zdaniem wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina jak najbardziej, ponieważ kompetencje prezydenta w Polsce są "stosunkowo wąskie". Jednocześnie polityk zapewnia, że nie widzi możliwości konfliktu między prezydentem i prezesem PiS, szczególnie w aspekcie katastrofy smoleńskiej.

Nie wierzę, że mogłoby dojść do konfliktu między prezydentem Dudą i prezesem Kaczyńskim na tle katastrofy smoleńskiej Patrzę na ich wypowiedzi jako na wypowiedzi dopełniające się. Odwołują się do wątków tradycji chrześcijańskiej - mówił w dalszej części Jarosław Gowin.

Gowin skomentował także obecną sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Jeżeli któryś z naszych kandydatów na sędziego TK, wybranych przez obecny parlament, zgodziłby się wycofać swoją kandydaturę, wówczas podobnego gestu oczekiwałbym z drugiej strony - powiedział wicepremier.

bETYynhj
bETYynhK
KOMENTARZE
(21)
gość
6 lat temu
Na pewno ważniejszy jest prezydent- ale poseł Kaczyński mieni się Naczelnikiem państwa i uzurpował sobie prawo do pomiatania prezydentem i premierem .Przecież on za nic nie odpowiada, dziwię się prezydentowi i premierowi, że tak ryzykują i godzą się na to.Przecież ta władza nie jest na zawsze- mają przecież swoje rodziny, dzieci- nie boją się odpowiedzialności za to, co robią? Przecież Jarosław to już starszy pan, którego biologiczny czas...
kkk
6 lat temu
Amerykę odkrył :/
stary cynik
6 lat temu
"Określenie "Naczelnik Państwa" jest obrazowe. Na pewno Jarosław Kaczyński jest najważniejszym politykiem naszego obozu, najważniejszym politykiem w Polsce - powiedział w TVN24 Jarosław Gowin" CZY W POLSCE JEST JESZCZE JAKIŚ NAIWNIAK, KTÓRY MYŚLAŁ INACZEJ???
bETYynhL
Ziezłomny
6 lat temu
"Kaczyński jest jak I sekretarz PZPR. Nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoje czyny. To jest sytuacja kuriozalna i musi być zmieniona" - oczywiście, że ta sytuacji musi być zmieniona ale tylko my możemy to uczynić
gosc
6 lat temu
K....a ale odkrył
obserwator
6 lat temu
przecież wychowany i wyuczony przez PZPR to jak może myśleć inaczej , cały ten rząd to stare komuchy które nie potrafią inaczej myśleć
H4848
6 lat temu
WERYFIKACJA TYTUŁÓW NAUKOWYCH W POLSCE POWINNA BYĆ PRZEPROWADZONA JAK NAJSZYBCIEJ, LUDZIE JAKICH ARGUMENTÓW JESZCZE UŻYJECIE BY WASZĄ TĘPOTĘ I PODLEGŁOŚĆ POD MAŁEGO STRATEGA. WŁĄCZCIE MYŚLENIE WYBORCY PIS-u, TEN WYBITNY STRATEG ZROBI Z POLSKI " JANÓW " A Z POLAKÓW KONIE? -- OBYŚMY NIE PADALI W OKOLICZNOŚCIACH NIEWYJAŚNIONYCH.
aesr
6 lat temu
Nazwisko twoje mówi wszystko,gówno masz do POwiedzenia.
prezes
6 lat temu
Kaczyński jest jak I sekretarz PZPR. Nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoje czyny. To jest sytuacja kuriozalna i musi być zmieniona.
odkrywca
6 lat temu
a ziemia jest okrągła!
Gall anonim
6 lat temu
Wreszcie władza oficjalnie przyznała, kto jest najważniejszy..... I Sekretarz Polskiej Zjednoczonej PRawicy. Wszystko od niego zależy, ale za nic nie odpowiada, dokładnie jak za komuny
gw.
6 lat temu
W waszym środowisku może jest ważniejszy .
PIS....lec
6 lat temu
Bez niego i jego ludzi w sejmie PIS nie ma większości. Jak odejdzie to zakończy ten choholi taniec
bETYynhD
gb
6 lat temu
Co takiego do bagna zwanego polityką ma tradycja chrześcijańska no chyba że wspominamy inkwizycję i średniowiecze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić