Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Grasz w gry? W sypialni trudniej ci zaliczyć "wpadkę"

6
Podziel się:

Zakochani w komputerach i konsolach mężczyźni rzadziej cierpią na przedwczesny wytrysk.

Let's behave like kids again
Let's behave like kids again (iStock.com)

Uzależnienie od gier wpływa na życie seksualne. Wie o tym każdy, kto wolał LAN party od randki, albo wieczór przed komputerem od filmu z dziewczyną na kanapie. Ale głowa do góry. Są też plusy.

Według nowego badania opisanego w Journal of Sexual Medicine, osoby grające w gry przynajmniej godzinę dziennie podlegają mniejszemu ryzyku przedwczesnego wytrysku - czytamy w "The Independent".

Na kim to sprawdzano? Badacze na króliki doświadczalne wybrali ok. 400 dorosłych Włochów. W grupie byli panowie między 18 a 50 rokiem życia. Niestety na tym dobre wiadomości się kończą.

Fanom grania często nie jest dane się przekonać o swojej "wyższości". Po prostu, jak zauważyli naukowcy, mają dużo mniejszy popęd seksualny. W artykule pojawia się sugestia, że to wynik stresu związanego z graniem. Prowadzić ma on do hiperprolaktynemii, a ta z kolei obniża libido.

Dwa przeciwstawne wyniki są możliwe, bo gry komputerowe wywołują dużą frajdę, a z nią nieprzerwany strumień dopaminy w mózgu. Hormon przyjemności zalewa receptory, które wolniej reagują. W ten sposób wyrabia się większa "tolerancja" na potrzebę wytrysku a jednocześnie mniejsza potrzeba stosunku - tłumaczą badacze.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
gracz
5 lata temu
żaden seks nie da tyle przyjemności co bycie superbohaterem w grze :) dla wielu ludzi jest to niepojęte i seks jest maksymalnym/najważniejszym osiągnięciem w ich życiu i zdobyciu go podporządkowują wszystkie swoje działania
rbck
5 lata temu
Dużo ćwiczą w samotności.
Marian
5 lata temu
G prawda, tylko trening czyni mistrza! No dobra, nie do końca, ale raczej niemożliwym jest nie uprawianie seksu a potem wielogodzinne igraszki bez ejakulacji, to kity i bajki. Przedwczesny wytrysk to zbyt wielkie podniecenie i nadmiar bodźców i grając na jakiejś konsoli tego nie zwalczysz.
Willi
5 lata temu
Rżnę w te czołgi już kilka lat i nic...
plenery net
5 lata temu
dla tych co wola plener od komputera - WWW PLENERY NET
cock shield
5 lata temu
Wiadomo, że pójście na dunga w dobrym teamie czy nawet szybki meczyk z randomami jest lepszą opcją niż randki czy seks z tą samą partnerką. Czasem jednak trzeba zrobić tego pobocznego questa i zapodać żonie parę hitów bolcem w meduze, a wysokopoziomowy bolec z dobrym skillem nakłada na małżonkę debuffa i nie trzeba w domu na każdym kroku tankować.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić