#greatesthits Celine Dion i Michael Buble śpiewają przebój Lennona

Duet porwał publiczność wykonując własną interpretację nieśmiertelnego utworu Johna Lennona i Yoko Ono “Happy Xmas (War is Over)”.

#greatesthits Celine Dion i Michael Buble śpiewają przebój Lennona
(Youtube.com)

Piosenka powstała jesienią 1971 r. Wbrew pozorom nie jest to kolęda, ale protest song przeciwko wojnie w Wietnamie. Wszak John Lennon i Yoko Ono to słynna para pacyfistów.

Słowa w refrenie piosenki (War is Over) nawiązują do kampanii Lennona. Utwór jest kulminacją aktywnych działań Lennona i Ono na rzecz pokoju. Dwa lata wcześniej na billboardach na całym świecie pojawiły się życzenia: “WAR IS OVER! (If You Want It) Happy Christmas from John and Yoko”.

"Wojna się skończyła! (Jeśli chcesz) Wesołych Świąt od Johna i Yoko".

Melodia bazuje na tradycyjnej angielskiej balladzie „Skewball”. „Happy Xmas (War Is Over)” to siódmy singiel Lennona po rozstaniu z grupą The Beatles. Razem z głównym wykonawcą piosenkę śpiewał chór Harlem Community. Pierwszy raz na długogrającym albumie piosenka ukazała się w 1975 r**., kiedy Lennon wydał składankę "Shaved Fish".

Utwór znacznie zyskał na popularności po śmierci wokalisty w 1980 r. W 1982 wznowiono edycję singla. Do dziś jest świątecznym szlagierem wszystkich stacji radiowych. Celine Dion i Michael Buble zaśpiewali tę piosenkę podczas tegorocznego koncertu “Boże Narodzenie w Hollywood”.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić