aktualizacja 

#greatesthits "Daddy Cool" król parkietu!

Kiedy pytają nas, kto rządził na parkietach w latach 70., odpowiadamy: Boney M!

Okładka singla "Daddy Cool"
Okładka singla "Daddy Cool" (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Zespół był prekursorem takich gatunków muzycznych jak eurodisco czy eurodance. Boney M. zostało utworzone w 1975 roku z inicjatywy Franka Fariana. Producent miał dar do tworzenia hitów. Aż pewnego dnia Farianowi wyszedł spod palców "Daddy Cool". Warto przypomnieć, że w prawie wszystkich piosenkach Boney M. śpiewał Farian, a nie frontman Bobby Farrell. On tylko tańczył. Playback potrafi zdziałać cuda.

Utwór z debiutanckiego albumu grupy "Take the Heat off Me" w 1976 roku pokochał cały świat. Chociaż na początku droga na szczyt nie była usłana różami. W pierwszych miesiącach singiel Boney M. nie odniósł wielkiego sukcesu. Jednak magia telewizji potrafi zdziałać cuda. Grupa wystąpiła w niemieckim programie muzycznym Musikladen i pokazała doskonałe show. Efekt to pierwsze miejsca na europejskich listach przebojów.

Pierwsze dźwięki "Daddy Cool" jak na tamte lata były bardzo innowacyjne. Menedżer i producent Boney M. postanowił zagrać początkową linię perkusyjną na swoich zębach. Spodobało mu się i zostawił tę wersję. Domyślamy się, że po sukcesie hitu ubezpieczył swoje uzębienie na milionowe kwoty.

Kibice piłkarscy w Europie również utożsamiali się z piosenką "Daddy Cool". W latach 2011–2013 w holenderskim klubie Vitesse występował bramkostrzelny napastnik Wilfried Bony. Na część zawodnika kibice śpiewali mu hit Boney M., ze względu na nawiązanie do jego nazwiska w nazwie grupy.

Pierwotnie wytwórnia Hansa Records chciała, żeby Boney M. umieściło cover piosenki Boba Marleya "No Woman, No Cry" na stronie A singla. Frank Farian sprzeciwił się tej decyzji. I przekonał władze firmy nagraniowej, żeby wydała "Daddy Cool". Argument miał bardzo mocny. Tłumy na pakiecie dyskoteki w St. Ingbert w trakcie piosenki Boney M. Przebój Marleya wylądował na stronie B.

*Czy zdarzyło się wam bawić przy tym utworze na różnych imprezach? *Czy macie z nim związaną jakąś historie? Piszcie śmiało.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić