#greatesthits Dostała przebój w prezencie

Nie każdy otrzymuje taki prezent jak Patti Smith, której Bruce Springsteen podarował wielki hit "Because the Night".

Patti Smith ma szczęście do dobrych prezentów
Patti Smith ma szczęście do dobrych prezentów (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Kawałek miał się znaleźć w albumie Bruce`a "Darkness on the Edge of Town". Wokalista nie był jednak zadowolony z piosenki. Uważał, że jest to po prostu kolejny kawałek o miłości i nie chciał go skończyć. Na szczęście w studiu obok Patti Smith pracowała nad albumem "Easter".

Korespondentem między Brucem a Patti był Jimmy Iovine. Producent pracował w tym samym czasie nad albumami Springsteena i Smith. W późniejszym czasie współzałożył wytwórnię Interscope Records, by po jakimś czasie zostać prezesem połączonych wydawnictw muzycznych Interscope Geffen A&M Records.

Wokalistka dostała piosenkę w 1976 roku. Springsteen stwierdził, że kompozycja jest doskonale dopasowana do głosu Patti Smith. Utwór miał już gotową muzykę i refren. Pozostało tylko napisać resztę słów. Amerykanka poradziła sobie z tym zadaniem w jedną noc.

Patti Smith nieznacznie przekształciła piosenkę. Pozostawiła refren napisany przez Springsteena i uznała, że "Because The Night" będzie pierwszym singlem promującym "Easter".

Utwór nie znalazł się na żadnej studyjnej płycie rockmana. Jednak w trakcie trasy promującej płytę "Darkness on the Edge of Town" Springsteen wykonywał "Because The Night" z własnymi słowami na początku koncertu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić