#greatesthits Genesis robi zamieszanie... klipem

Nie wystarczy nagrać dobrą piosenkę, żeby osiągnąć sukces. Trzeba również nakręcić klip, który przyciągnie uwagę widza. Doskonale o tym wiedział zespół Genesis, promując "Land of Confusion".

Okładka singla "Land of Confusion", która parodiuje front drugiego albumu Beatlesów "With the Beatles"
Okładka singla "Land of Confusion", która parodiuje front drugiego albumu Beatlesów "With the Beatles" (Materiały prasowe)

Wszystko zaczęło się od lalek. Kiedy Phil Collins zobaczył swoją karykaturę w brytyjskim programie satyrycznym "Spitting Image" był zachwycony. Wokaliście bardzo spodobały się marionetki wykorzystane w serialu, dlatego zlecił twórcom show, żeby przygotowali postacie całego zespołu i gwiazd, które wystąpiły w teledysku. Komicy spisali się na medal.

Wytrawne oko dostrzeże w klipie wiele odniesień do popkultury, Głównymi bohaterami teledysku są ówczesny prezydent USA Ronald Reagan, jego żona Nancy oraz szympans. Jest to nawiązanie do filmu "Bedtime for Bonzo", w którym polityk zagrał psychologa próbującego nauczyć zwierzaka moralności. Akcja całego teledysku skupia się na koszmarze Reagana, w którym staje się superbohaterem.

Strój Supermana zobowiązuje. Prezydent musi ratować świat przed zagładą. Kiedy Phil Collins śpiewa: "Och, Supermanie, gdzie teraz jesteś? Kiedy jakoś wszystko poszło źle? Ludzie ze stali, ci ludzie władzy. Tracą kontrolę z godziny na godzinę" w klipie pojawiają się polityczni przywódcy Benito Mussolini, Ruhollah Chomeini, Michaił Gorbaczow i Muammar Kaddafi. Później gwiazdy wykonują współnie utwór, nawiązując do wielkiego hitu "We Are The World". Obsada śpiewających robi wrażenie. Na pewno dostrzeżecie wielu znanych muzyków, sportowców czy polityków.

*W 1986 roku Genesis otrzymał nagrodę Grammy za klip do "Land of Confusion". * Teledysk był bardzo często emitowany w MTV. Były czasy, kiedy stacja muzyczna puszczała dobrą muzykę, a nie idiotyczne programy. Ten okres należy już do historii. Pozostaje tylko przypominać wszystkim zainteresowanym o tak dopracowanych teledyskach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić