#greatesthits "Greatest Love of All"

1

Whitney Houston potrafiła przepięknie śpiewać o miłości. Nie tylko o tej, która łączy kobietę i mężczyznę, ale również o miłości do dzieci i do samego siebie. O tym właśnie opowiada jeden z największych hitów artystki.

#greatesthits "Greatest Love of All"
(East News/Kevin P. Casey)

"Greatest Love of All" napisali Michael Masser i Linda Creed. Piosenka powstała do filmu biograficznego o Muhammadzie Alim. Oprócz tego, że utwór znalazł się na ścieżce muzycznej do tej ekranizacji, to jeszcze wytwórnia muzyczna "Arista" wypuściła go jako singiel.

Utwór wpadł w ucho Whitney Houston. Od razu postanowiła włączyć go do swoich występów klubowych. A że podczas nagrywania swojego pierwszego albumu zaprzyjaźniła się z Masserem, nie było jej trudno przekonać go, by hit znalazł się również na jej płycie.

Michael poinformował o tym producenta muzycznego Clive'a Davisa. Ten jednak wyraził ostry sprzeciw. Sprawa stanęła na ostrzu noża. Autor zagroził, że albo piosenka znajdzie się na płycie Houston, albo on wycofuje się z projektu.

To przekonało producenta. Przygotowano kilka wersji piosenki, aby z nich wyłonić tę, która ostatecznie pojawi się na krążku. Dyskusje były gorące, ale efekt do dziś wzrusza słuchaczy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić