o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

#greatesthits: Ku pamięci tragicznie zmarłego rapera

Podziel się

Jak najlepiej upamiętnić śmierć przyjaciela? Nagrać kawałek. Tak zrobił Puff Daddy.

I`ll Be Missing You
I`ll Be Missing You (Materiały prasowe)
bDUvcQJh

Utwór "I’ll Be Missing You" upamiętnia rapera Notoriousa B.I.G, który zginął 9 marca 1997. W nagraniu przeboju, poza Puffem Daddy, uczestniczyła żona tragiczne zmarłego, wokalistka Faith Evans. Piosenka otrzymała w 1998 roku nagrodę Grammy.

Hit na cześć Biggie Smallsa nie ucieka od inspiracji. Melodię w "I`ll Be Missing You" wzięto z wielkiego przeboju The Police "Every Breath You Take". Część legendarnej kompozycji Stinga przyjaciele Notoriousa B.I.G wykorzystali jeszcze zanim otrzymali pozwolenie od artysty. Ten nie robił im z tego powodu jednak jakichkolwiek kłopotów, w końcu wszystkie tantiemy trafiły przecież do niego.

*Sprawa zabójstwa Notoriousa B.I.G do dziś nie jest wyjaśniona. *Nie udało się ustalić ani sprawcy, ani motywu. Są natomiast różne hipotezy. Jedna z nich głosi, iż śmierć Biggie Smallsa jest zemstą za zabójstwo Tupaca Shakura, które miało miejsce 13 września 1996. Druga wskazuje na przyjaciela Puffa Daddy`ego, któremu podobno śmierć męża Faih Evans miała pomóc w promocji na rynku muzycznym.

bDUvcQJj

*Jeżeli chcecie poznać historię, Notoriousa B.I.G, to możecie obejrzeć film biograficzny "Notorious". *Pozycja obowiązkowa dla każdego fana rapu. Czy pamiętacie jakieś kawałki Biggie Smallsa?

bDUvcQJK
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić