aktualizacja 

#greatesthits Metallica ponad wszystko

Każdy zespół chciałby znać przepis na hit. Sprawić, żeby piosenka była śpiewana przez cały świat. Niektórzy dobrze wiedzą, jak to zrobić. Do tego ścisłego grona należy Metallica.

Metallica
Metallica (KDNPIX.COM/EAST NEWS)

Na czym polega fenomen Metalliki? Na kilku ważnych elementach, począwszy od czasu powstania zespołu, a skończywszy na samej nazwie, która została skradziona przez perkusistę Larsa Urlicha od Rona Quintana, który miał nazwać swoją gazetę Metallica, ale musiał zmienić nazwę pisma na Metal Mania.

Muzyka metalowa bardzo dużo zawdzięcza Metallice. To zespól z San Francisco wprowadził metal do mainstreamu, a na przełomie lat 80. I 90. stawiano znak równości pomiędzy Metalliką, a mocnym graniem. Teraz muzyka Metalliki w porównaniu do dzisiejszych zespół metalowych jest lekka jak piórko.

Dopiero po 7 latach od rozpoczęcia działalności Metallica nakręciła swój pierwszy klip do utworu „One”, który promował czwartą płytę „And Justice of All”. Ekipa miała już na koncie trzy płyty, które są już dziś klasykami i każdy fan mocnych brzmień powinien je znać. Ale najlepsze miało jeszcze nadejść.

Piąta płyta zespołu znana jako „Czarny Album” okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym. Do tej pory sprzedano 16 milionów egzemplarzy. Na płycie znalazły się takie hity jak „Enter Sandman” czy „Nothing Else Matters”.

Nothing Else Matters to utwór, który zna nawet wasza babcia czy dziadek. Pierwsze dźwięki kompozycji od razu wbijają się do głowy. Natomiast historia utworu jest bardzo ciekawa.

Przyczyną powstania jednej z najpopularniejszych ballad metalowych jest oczywiście dziewczyna. Lider zespołu James Hetfield napisał utwór z myślą o swojej ówczesnej dziewczynie Kristen Martinez . Znajomość była krótka, ale piosenka została i jest dedykowana wszystkim fanom zespołu, którzy mogą ją usłyszeć na koncercie.

Cechą charakterystyczną „Nothing Else Matters” jest solówka Jamesa Hetfielda, który bardzo rzadko w utworach Metalliki popisuje się swoimi umiejętnościami. Zazwyczaj solówki zostawia drugiemu gitarzyście Kirkowi Hammettowi.

Ballada Metalliki przeszła do historii , a zespół wciąż jest na topie .Co roku organizuje duże trasy koncertowe, gdzie wypełnia stadiony po same brzegi. Fani natomiast czekają na kolejną płytę. Czy zespół zaskoczy nas kolejnym ponadczasowym hitem? Pożyjemy , zobaczymy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić