#greatesthits "Pokolenie" Kombii

6

Kombii to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej. Muzycy mają na koncie wiele niezapomnianych piosenek i pierwszych miejsc na listach przebojów. Jak powstał jeden z ich największych hitów - "Pokolenie"?

#greatesthits "Pokolenie" Kombii
(East News)

"Pokolenie" pojawiło się na pierwszej płycie nowego wcielenia zespołu. Wiosną 2004 r. powróciła do życia jedna z najpopularniejszych polskich formacji poprockowych lat 80. Wraz z nią album o wymownym tytule "C.D.", nawiązyjącym do dokonań grupy z lat 1976 -1992.

Słowa piosenki napisał Jacek Cygan, muzykę skomponował Bartosz Wielgosz. Piosenkę najpierw pokochał zespół. Później publiczność.

Przyznaje, że swoich artystów karze w ten sposób, że śpiewam im swoje piosenki. Pamiętam, jak chłopaki z Kombii siedzieli, a ja napisałem "Każde pokolenie ma własny czas" i tak byłem dumny z tego tekstu, że powiedziałem: muszę wam to zaśpiewać. Zaprezentował tylko jedną zwrotkę, bo już w refrenie śpiewali razem z nim i popsuli mi występ - wspominał Jacek Cygan w Polskim Radiu.

Jacek Cygan zawsze chciał napisać tekst, w którym opisałby całe życie człowieka. Udało mu się to zamieścić w "Pokoleniu".

To było piękne odczucie, kiedy stałem w Operze Leśnej w Sopocie i Kombii śpiewało tę piosenkę i wstał cały amfiteatr i patrzyłem po lewej i po prawej, że ludzie, którzy mieli 60 lat i którzy mieli 12 lat i 18 i 30 – wszyscy śpiewali każde słowo tej piosenki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić