aktualizacja 

#greatesthits Ten hit Queen miał się pojawić w Rocky III

Kiedy Queen łączył różne style muzyczne w swojej twórczości, zawsze wychodziły hity. Panowie wzięli się za funk i powstał "Another One Bites the Dust".

Queen
Queen (Album/EAST NEWS)

*Kompozycja napisana przez Johna Deacona podbiła serca słuchaczy. * Singiel sprzedał się w liczbie 7 milionów sztuk. Basistę do powstania przeboju zainspirowała funkowa grupa Chic, a dokładniej jej hit "Good Times".

Kiedy byłem w szkole, słuchałem mnóstwo muzyki soulowej. Zawsze interesowałem się tym gatunkiem. Już od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem napisania takiego utworu jak "Another One Bites The Dust". Od początku myślałem o tej piosence jako o czymś do tańca, ale nie sądziłem, że stanie się tak wielkim przebojem. Kiedy ukazała się na małej płycie okazało się, że grają ją nawet "czarne" stacje radiowe. Nigdy przedtem nie przytrafiło nam się coś takiego - powiedział w jednym z wywiadów John Deacon.

Freddie Mercury kochał "Another One Bites the Dust". W wywiadzie dla magazynu Mojo gitarzysta Brian May stwierdził, iż wokalista podczas nagrywania tego wielkiego hitu zdarł sobie gardło. Freddie chciał, żeby ta piosenka była czymś wyjątkowym, a nie zwykłym kawałkiem, o którym wszyscy zapomną.

Największym fanem utworu był Michael Jackson. Na początku grupa Queen nie była przekonana do tego, żeby "Another One Bites the Dust" był utworem promującym wydawnictwo. Muzycy zmienili zdanie dopiero wtedy, gdy król popu na jednym z koncertów powiedział zespołowi, że funkowy kawałek jest fantastyczny i będzie hitem. Twórca "Thrillera" zawsze miał nosa do przebojów. I tym razem się nie pomylił!

Kawałek Queen mógł nawet znaleźć się w filmie "Rocky III". Twórcy chcieli wykorzystać przebój w kluczowej scenie, gdzie bokser szkoli się do walki. Producentom nie udało się jednak uzyskać zgody na wykorzystanie "Another One Bites the Dust", więc Sylvester Stallone wynajął zespół Survivor, który napisał wielki hit "Eye Of The Tiger".

Wokół kawałka narodziła się również miejska legenda. Podobno odsłuchując od tyłu ten przebój, można usłyszeć zdanie: "It's fun to smoke marijuana". Najprawdopodobniej ten efekt jest przypadkowy, w każdym razie grupa nigdy nie przyznała się oficjalnie do umieszczenia takiego przekazu w utworze.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić