#greatesthits Tym kawałkiem Brytyjczycy podbili Niemcy

Uriah Heep na stałe zapisał się na kartach historii jednym kawałkiem. Wydany w 1971 roku album Salisbury, zawierał najważniejszy w karierze zespołu utwór. „Lady in black” na zawsze pozostanie wizytówką angielskiego zespołu.

#greatesthits Tym kawałkiem Brytyjczycy podbili Niemcy
(youtube.com)

Utwór opowiada historię stworzoną przez Kena Hansley’a - wokalistę zespołu. Głównym bohaterem piosenki jest mężczyzna pogrążony w świecie wojny, który nagle na swojej drodze napotyka dobro. Jego symbolem w piosence jest właśnie kobieta o czarnych włosach.

Utwór powstał na podstawie prawdziwej historii. Kiedy Hansley był w bardzo złym stanie psychicznym, jego córkę odwiedził wikary z pobliskiej parafii. Rozmowa z duchownym przywróciła w artyście wolę życia. Konkluzją utworu jest to, że zła nie można pokonać złem, a odpowiedzią na wojnę nie może być kolejna wojna.

Piosenka nie zdobyła jednak zbyt wielu fanów w Wielkiej Brytanii. Największą sławę zawdzięcza niemieckim odbiorcom. To właśnie na niemieckich listach przebojów utwór utrzymywał się na pierwszym miejscu. I to aż przez przez 13 tygodni. Utwór otrzymał także nagrodę Złotego Lwa - niemiecki odpowiednik nagród Grammy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić