#greatesthits: Wyluzujmy przy Snoopie

Warto przenieść się w czasie i zobaczyć jak zaczynali najwięksi. Na tapecie jeden z najlepszych raperów na świecie - Snoop Dogg

Snoop Dogg
Snoop Dogg (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Nie każdemu zdarza się osiągnąć sukces, wydając debiutancki singiel. Snoop był jednym z nielicznych. "What`s My Name" wzniósł Amerykanina na panteon rapu. Do tego osiągnięcia w dużej mierze przyczynił się Dr. Dre. Producent, który ma nosa do dobrych raperów. Oszałamiająca kariera Eminema, Kendricka Lamara, Xzbita to zasługa Andre Younga.

Wielcy artyści nie uciekają od inspiracji, nie inaczej jest w przypadku Dr. Dre i Snoop Dogga. Utwór "Whats My Name" przynosi dużo smaczków dla melomanów, którzy lubują się w funku. Piosenka wyprodukowana przez członka N.W.A. zawiera wstawki z utworu Georgea Clintona "Atomic Dog". Dodaktowo producent nie omieszkał skorzystać z twórczości grup "The Funkadelic", "The Parliament", w których pierwsze skrzypce grał wspomniany wcześniej George Clinton. Nie bez przyczyny Dr. Dre jest nazywany ojcem g funku. Gatunku, który łączy ze sobą funkowe brzmienia, hip-hopową linie bassu, rap oraz śpiew.

Tekst przeboju jest konwencjonalny dla kawałków z etykietką gangsta rap. Gangi, strzelaniny, morderstwa, narkotyki, to dla Snoop Dogga chleb powszedni. Jednak ponad przewidywalność tekstu wybija się styl nawijania i składania rymów rapera. Za to jest on ceniony przez fanów i innych reprezentantów hip hopu. Każdy chce mieć Amerykanina w kawałku. Lista gości, z którymi współpracował jest obszerna. Taką pozycję w branży buduje się latami. Urozmaiceniem utworu są chórki i wstawki wokalne nagrane przez Lashanę Dendy, Tony`ego Greena i Dr Dre.

Płyta "Doggystyle" na której znalazł się utwór "What`s My Name" była komercyjnym hitem. W pierwszym tygodniu w USA sprzedała się w nakładzie 806,858 egzemplarzy. Był to najszybciej sprzedający się rapowy krążek w historii. Dopóki na scenę nie wkroczył Eminem ze swoim albumem "The Marshall Mathers LP", który osiągnął wynik 1.7 miliona sprzedanych sztuk. Robi wrażenie. Oczywiście za sukcesem obu wydawnictw stoi Dr. Dre.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić