Gross: Ohydne oblicze Polaków. Nie mają wstydu

Socjolog i historyk, który stał się głośny po opisaniu sprawy Jedwabnego, ostro atakuje Polaków. Nie szczędzi bardzo mocnych słów.

Gross o Polakach
Gross o Polakach (pixabay.com/ CC0 Public Domain by tpsdave)

Według Armina Coerpera, reportera ZDF w Warszawie, znaczenie słowa „solidarność” w Polsce zanikło. W swoim materiale dotyczacym niechęci wobec imigrantów oskarżył Polaków o zapomnienie swojej własnej historii. Przytoczył także negatywne głosy wymierzone w Polskę na portalach społecznościowych.

Niemiecki korespondent o komentarz w tej sprawie poprosił Jana Tomasza Grossa. Słowa polsko-amerykańskiego socjologa i historyka pojawiły się w ZDF i "Die Welt".

To ohydne oblicze Polaków pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich. Czy Polacy zapomnieli historię własnej emigracji? Czy wschodni Europejczycy nie mają w ogóle wstydu? – pyta Gross.

Korespondent ZDF zauważył ponadto, że na Polskę podziałał apel papieża Franciszka. Sygnały gotowości do przyjęcia rodzin uchodźców nadeszły z Gniewna, Gdańska, Poznania i Słupska. Wspomniał, że obywatele buntują się przeciwko decyzji rządu i chcą pomagać imigrantom. Poruszył także temat demonstracji, które odbyły się w ten weekend w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić