aktualizacja 

Groźby po arabsku na stronie Światowych Dni Młodzieży

88

"Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Eid Al - Fitr. Bóg jest wielki! Nadszedł czas zemsty. Nasi wrogowie zebrali się w jednym miejscu. Szczyt NATO i Warszawa spłoną w świętym ogniu." Zagrożenie czy głupi żart?

Groźby po arabsku na stronie Światowych Dni Młodzieży
(Twitter/PAI Interpress)

Groźba w języku arabskim pojawiła się na lubelskiej stronie Światowych Dni Młodzieży. Tekst nawiązuje do szczytu NATO, który rozpoczyna się w piątek 8 lipca w Warszawie. Trwają właśnie analizy, na ile groźby mogą okazać się autentyczne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jakie jest prawdopodobieństwo zagrożenia? Według ekspertów arabski tekst zawiera sporo błędów. Można domniemywać, że jest to tylko głupi żart, mający wzbudzić strach. Z drugiej strony zawsze istnieje możliwość, że tekst napisał członek ISIS, który nie pochodzi z kraju arabskiego.

Nie należy lekceważyć takich sygnałów. Policja ustala, na ile groźba jest realna. Specjaliści przestrzegają, że - o ile prawdopodobieństwo zamachów podczas szczytu NATO jest niewielkie, to pielgrzymi z całego świata na Światowych Dniach Młodzieży stanowią znacznie bardziej atrakcyjny cel dla terrorystów.

Autor: Bartosz Nowak

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić