o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Olga Wilk
|

Groźna bakteria szaleje we Włoszech. Skażona woda pitna

31
Podziel się

Władze Włoch podejrzewają, że bakteria z rodzaju Legionella znajduje się w zbiornikach wody pitnej w okolicach miasta Brescia. W regionie ogłoszono alarm zdrowotny.

Groźna bakteria szaleje we Włoszech. Skażona woda pitna
(iStock.com)
bDUBpfKd

Skażenie ma też być przyczyną epidemii zapalenia płuc szalejącej w kraju. W ciągu jednego tygodnia na tę chorobę zapadło 150 Włochów. Sekcja zwłok ma wykazać, czy dwie osoby zmarłe ostatnio w szpitalu, również są jej ofiarami - donosi "ABC News".

Ze zbiorników w okolicach Brescii pobrano już próbki. Wyniki badań mają być znane za kilka dni. Dyrektor państwowego Naczelnego Instytutu Zdrowia dr Giovanni Rezzia nie wyklucza, że przyczyną zachorowań jest skażenie bakterią legionistów.

Władze zaleciły obywatelom szczególne środki ostrożności. Mieszkańcy regionu powinni m.in. założyć filtry na wodę i pić ją tylko po przegotowaniu. Za hipotezą, że wirus znajduje się w wodzie pitnej, przemawia fakt, że wszystkie przypadki zachorowania były zgłaszane w krótkich odstępach czasu, co wyklucza zarażenie człowieka przez człowieka.

bDUBpfKf

Bakterie z rodziny Legionella swoją nazwę wzięły od konwentu Legionu Amerykańskiego. Jego uczestnicy zapadli na nietypowe zapalenie płuc. Ogółem zachorowało wtedy 221 osób, z czego 34 zmarły. Legionellozę leczy się zwykle antybiotykami.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Oglądaj też: Liczba zaszczepionych dzieci spadła poniżej granicy krytycznej. Grozi nam epidemia odry
bDUBpfKG
KOMENTARZE
(31)
And
3 lata temu
Raz piszecie o bakterii a następnie o wirusie......
Lukasz
3 lata temu
Czy wy czytacie artykuły zanim napiszecie tytuł? "Nie żyje 150 osób"... 150 zachorowało a nie żyją 2... spora różnica
kowalslo
3 lata temu
Do Włoch bez żadnej kontroli sanitarnej wparował afr-azjatycki 700 tyś . desant.W dodatku afro-azjatyckie standardy sanitarne są dalej pielęgnowane w UE.
bDUBpfKH
yorun
3 lata temu
Naucz się jaka różnica jest pomiędzy bakteria a wirusem studencie politologii!!!!
wirus PO
3 lata temu
Bambusy narobiły do jeziora i choroba rozeszła się w wodzie,teraz czekam na ebolę,stawiam na UK,tam wybuchnie zaraza.
Najnowsze komentarze (31)
Łukasz
3 lata temu
Wodę z bateriami Legionella Sp można bezpiecznie pić! Niebezpieczny jest kontakt z aerozolem wodnopowietrzym! Np podczas prysznica. Legionella to szalenie niebezpieczna bakteria - SanEpid bada wodę w hotelach czy szpitalach, ale nie bada w blokach spółdzielczych. Dlaczego ? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Ja na własną rękę zbdałem wodę w laboratorium (koszt to około 150 zł) i na szczęście skażenie było niewielkie (36 jednostek na limit to 100)
ruła
3 lata temu
Wodę tą o nazwie Legionella dostarcza Legionowskie przedsiębiorstwo wodno kanalizacyjne. Widocznie woda z kanalizacji poszła do italiańców a nie pitna.
Mała Czarna X...
3 lata temu
Szanowni Państwo dziennikarze, poczytajcie najpierw o zagadnieniu, które zamierzacie opisać. Potem piszcie. Następnie przeczytajcie napisany tekst 2-3 razy, tak dla pewności. Żeby nie było wstydu. W tym przypadku mamy do czynienia z bakterią, nie nalezy używać nazwy "wirus", bo to całkiem inna grupa systematyczna. Poza tym wydźwięk artykułu sugeruje zagrożenie legionellozą w przypadku spożycia zakażonej wody, a to bzdura. Bakterie są groźne w przypadku przedostania się do dróg oddechowych człowieka (wdychanie aerozolu), co ma miejsce najczęściej (choć nie tylko) pod prysznicem... Wskazanie spożywania takiej wody po przegotowaniu jest strzałem obok tarczy.
Bartek
3 lata temu
Najgroźniejsza bakteria jaka poznałem tez mieszka przy wodzie... ale naszczescie się wyleczyłem zabrał wszystko co miałem w organizmie hak każdy pasożyt... organizm się odbuduje a ona ja nie wróci bo z czym!
er
3 lata temu
"Za hipotezą, że wirus znajduje się w wodzie pitnej" czy szanowna pani redaktor mogłaby skończyć podstawówkę, zanim zacznie pisać "artykuły". W podstawówce uczą czym się różni wirus od bakterii. Pani Olgo Wilk. Wirus i bakteria to nie synonimy. w
Tak
3 lata temu
Kaczynski jest jaki jest ale ostrzegal, ze z tymi tam przyjda choroby...!!!
BAKTERIA
3 lata temu
Za hipotezą, że wirus znajduje się w wodzie pitnej.......
tak
3 lata temu
Kaczynski jest jaki jest ale ostrzegal, ze z tymi tam przyjda choroby...!!!
bDUBpfKz
Tak
3 lata temu
Kaczynski jaki jest ale ostrzegal, ze z tymi tam przyjda choroby...!!!
poz
3 lata temu
wpuszczajcie więcej "czarnego złota" a takich gratisów będzie coraz więcej
jan
3 lata temu
no to akcja szczepienna START! Jest okazja do depopulacyjnego trucia.
Profesjonaliz...
3 lata temu
Dla o2, czy wirus, czy bakteria, to jedno i to samo. Jak zwykle - banda niedouków.
Poziom artyku...
3 lata temu
Co za nieuk to pisał. Legionellą zaraża się podczas brania prysznica. Rozpylona atakuje płuca. Nie wiem co komu ma dać filtr na wodę pitną.
andy
3 lata temu
Prezes miał rację. Takie przesiedlenia mas ludzkich muszą się tak skończyć. Nieprawdaż?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić