o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Barbara Jaros
|

Groźny wirus w tarnowskim szpitalu. 5 osób w izolatce

118
Podziel się

Pięć osób trafiło do izolatki po tym, jak w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie lekarze wykryli u nich groźnego wirusa AH1N1. W placówce ograniczono możliwość odwiedzin wszystkich pacjentów.

Groźny wirus w tarnowskim szpitalu. 5 osób w izolatce
(iStock.com)
bDUuHirV

Wirus może się rozprzestrzeniać. Jak dotąd wśród zarażonych są same osoby starsze, które trafiły do szpitala z objawami zapalenia płuc - podaje Radio Zet. Dopiero specjalistyczne badania wykryły u nich jedną z odmian wirusa AH1N1, tego samego, który odpowiada za świńską grypę.

Niewykluczone, że z tym wirusem trafiła do szpitala jedna osoba i od niej zaraziły się cztery inne, osłabione chorobą, które miały zmniejszoną odporność – powiedział w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Damian Mika, rzecznik prasowy szpitala w Tarnowie.

Stan zarażonych pacjentów poprawia się. Mimo to w szpitalu panuje częściowy zakaz odwiedzin. Na oddział nie wolno wchodzić dzieciom, natomiast dorośli mogą to robić pojedynczo i tylko po uprzednim zgłoszeniu. Każda osoba, która zgłosi się do placówki z objawami grypy, będzie od razu kierowana na oddział zakaźny.

bDUuHirX

W razie wzrostu liczby zachorowań na AH1N1 szpital wstrzyma przyjmowanie nowych pacjentów. "Poinformowaliśmy o tym już Narodowy Fundusz Zdrowia, inne szpitale w okolicy oraz pogotowie" - podkreślił rzecznik tarnowskiej placówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Odra. Pierwsze objawy
bDUuHisy
KOMENTARZE
(118)
JabuKasidi
2 lata temu
Czyżby świadome działanie szpitala pod wpływem lobby faramacji?
rannydzik
2 lata temu
Ciekawe, ze nagle zachorowali na swinska grype gdy wprowadzono odstrzal dzikow. Usprawiedliwienie dla rzezi dzikow?
fs
2 lata temu
Trzeba jakos uzasadnic polowania na dziki zamiast wyeliminowac ognisko swinskiej grypy czyli wybic trzode chlewna tam gdzie sie pojawiaja zakazenia tym wirusem i narazic sie przyszlym wyborcom z PSL,prawda? :))
bDUuHisz
Buahahaha
2 lata temu
Ooo, uwaga szczepionki na grype zalegajace w magazynach koncernow. traca waznosc. Trzeba szczepic!!! Bdw: gdzie ta niedawna tvnowska epidemia odry? Ile trupow ze soba zabrala?
zula
2 lata temu
cały grudzien chorowałam , miałam wysoką temperaturę ,łamanie w kosciach , ciezkie ataki kaszlu i zatkane zatoki . po tygodniu choroby kiedy juz nie dawałam sobie rady, bo i tak mi prawie nic nie pomagało , poszłam do lekarza po leki i co usłyszałam . Ano że chce wyłudzic antybiotyk i kolejne dwa tygodnie meczyłam sie na własna ręke . po co są lekarze /.?
Najnowsze komentarze (118)
Zdzisek
2 lata temu
W Polsce najbardziej uaktywnia się co tydzień bardzo stary i znany wirus C2H5OH!
jas
2 lata temu
mam nadzieję, że nie będzie odstrzału ludzi aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa; w Polsce jedyna skuteczna metoda zapobiegania chorobom
Dawid
2 lata temu
Trza się szczepić xD
ktuś
2 lata temu
Być może spożyli tanią wędlinę kupiona na bazarze. Trzeba się przyzwyczaić koniec tanich wędlin
Danka
2 lata temu
Gabinety lekarskie i szpitale to siedliska ZARAZY! Dlatego gdy nie ma potrzeby unikamy profilaktycznych badań! Również podczas badań pochwy dochodzi często do groźnych zakażeń pochwy brodawczakiem ludzkim który przekaże partnerowi i ma usuwane jajniki i macicę! Dlatego podczas KAZDEGO badania powinna być osoba bliska przy każdym badaniu palpacyjnym i zabiegu czy porodzie i pilnować sterylnosci by nie doszło do zakażeń! MAMY PRAWO obecności osoby bliskiej podczas badań i zabiegów bo decyduje pacjent nie zboczony ginekolog ! .." Ginekolog z Zabrza oskarżony o gwałt przez 13 pacjentek! Nowe fakty 16 sierpnia policja z Zabrza (woj. śląskie) aresztowała 50-letniego ginekologa pod zarzutem zgwałcenia pięciu pacjentek, które przyjmował w swoim gabinecie w latach 2016-18. W tej chwili wiadomo już, że podejrzany Monzer M. najprawdopodobniej skrzywdził co najmniej 13 kobiet! Kolejne ofiary lubieżnika wciąż jednak zgłaszają się na komisariat policji w Zabrzu. Niewykluczone, że poszkodowanych !
Piotr
2 lata temu
Skąd w Polsce syf z Afryki?
news
2 lata temu
to kiedy planujecie odstrzał tych pacjentów ?
1,2....
2 lata temu
Usprawiedliwiamy odstrzał dzików....każda metoda dobra,jeżeli prowadzi do celu.Objawy zapalenia płuc to nie grypa,taki kit możecie wciskać analfabetom i starszym z demencją!
bDUuHisr
Niedouki w re...
2 lata temu
Pani Jaros, o polsku piszemy "wykryto GROŹNY WIRUS". Odmiana przez przypadki to wiedza z IV klasy.
Misio analog
2 lata temu
Czy w związku z tym koło łowieckie będzie odstrzeliwać 50% Tarnowian z zastrzeżeniem, że matki w ciąży i karmiące będą oszczędzać. W przypadku świń taka "medycyna" widać się sprawdza, więc czemu nie spróbować tego na ludziach?
Rychu
2 lata temu
Nie świńska a opozycyjna grypa!
34
2 lata temu
W trójmieście panuje rzeżączka. Panowie tylko przez gumę!!
Koza Imama (d...
2 lata temu
AH1N1 groźny? Szczepionki się słabo sprzedają?
ewa
2 lata temu
świński pomór atakuje w Tarnowie, bo tam sami pisowcy, natura jest mściwa, ale sprawiedliwa.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić