o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Gucci przesadził? Propaguje "niezdrowo wychudzone modelki"

9
Podziel się

Słynny włoski dom mody znalazł się w ogniu krytyki.

Gucci
Gucci (Facebook.com, Gucci)
bDZnFkZN

Gucci poważnie naraził się stróżom etyki reklamowej. Brytyjska organizacja Advertising Standards Authority uznała bowiem, że w nagraniu promującym wiosenną kolekcję domu mody pojawiają się "niezdrowo chudzi" modele. ASA wzięła reklamę pod lupę po otrzymaniu skargi od osoby, która stwierdziła, że film został stworzony w sposób "nieodpowiedzialny".

Reklama przedstawia grupę tańczących osób. Oko kamery przez chwilę zawiesza się na każdej postaci tak, by można było podziwiać jej stylizację. Zdaniem ASA wszystkie modelki oraz wszyscy modele ukazani w reklamie wyglądają źle i propagują anoreksję. W szczególności jednak organizacja potępiła ujęcie, na którym widać kobietę ze "zbyt wąską" talią oraz makijażem podkreślającym szczupłą twarz.

bDZnFkZP

Dom mody uznał zarzuty za bezzasadne. Zdaniem jego przedstawicieli, osoby biorące udział w kampanii są jedynie "szczupłe", a podczas kręcenia filmiku zadbano, by nie uwidocznić żadnych wystających kości. Firma podkreśliła, że zastosowano również lekki makijaż właśnie po to, by twarze postaci nie wydały się wychudzone. Jednak ASA nie uznała tych argumentów i zaapelowała do marki o bardziej odpowiedzialny sposób promowania kanonów piękna.

bDZnFlaq
KOMENTARZE
(9)
MaFia
5 lata temu
Przerażająco to wygląda. Tańczący naćpani ludzie z Oświęcimia.
załamana dzis...
5 lata temu
ta moda, ci modele, te stylizacje.... wygląda, jak kretyński pokaz ludzi upośledzonych..... kiedyś wszystko - głównie poruszające się modelki - było wesołe, uśmiechnięte, promienne.... a dziś - tępy wzrok, podkolanówki..... dajcie spokój.....
aron
5 lata temu
Naćpane zombie.
bDZnFlar
zaqqwas
5 lata temu
To, że wieszaki paskudnie wyglądają to inna sprawa, ale dlaczego jako właściciel firmy nie mogą wybierać sobie typu modelek ? Taka to parszywa demokracja ! Jesteś wolny, ale rób to co ci każemy !!!
adam_43
5 lata temu
A wy im zazdrościcie że są tacy szczupli. Sami byście się wzięli w garść i zrzucili, to co zbędne.
Chudy
5 lata temu
Kiedyś wytykano grubych, dzisiaj atakuje się chudych.
a
5 lata temu
Zastanówmy się po co oni na siłę ładują szkielety do takich produkcji? Ano może dlatego, że np. tu te prezentowane ciuchy to wyglądają jak po omacku i na chybił trafił wybrane z dna kosza w lumpeksie i założone przez osoby z jakimś zaburzeniem psychicznym utrudniającym ocenę własnego wyglądu. Generalnie ci ludzie wyglądają jakby ktoś rzucił na nich ubraniowego "pawia". Poza tym ubrania te nawet na nich nie "leżą", więc co by to dopiero było, gdyby założyć je na osoby o zdrowszym wyglądzie, gdzie byłyby ciut bardziej dopasowane? To wszystko to tylko dowód na wypalenie domu mody i rozpaczliwość wysiłków.
eh
5 lata temu
jak ci ludzie wygladaja, ledwo co maja sile sie ruszac... i wyglada jakby mieli zaraz sie polamac obrzydliwe
Anton
5 lata temu
Przesadzacie. Nic złego nie ma w tej reklamie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić