o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Gwiazdor NBA twierdzi, że Ziemia jest płaska

33
Podziel się

Shaquille O'Neal w jednym z wywiadów powiedział, że dla niego Ziemia nie jest kulą, a zdjęcia satelitarne to kłamstwo.

Gwiazdor NBA twierdzi, że Ziemia jest płaska
(flickr.com, Keith Allison/CC BY-SA 2.0)
bDYhabMB

Jak jadę od wybrzeża do wybrzeża, to jest płasko. Nie robię żadnych obrotów o 360 stopni. Chcesz mi powiedzieć, że Chiny są pod nami? Wcale nie. Świat jest płaski - przekonywał olbrzym.

*Prowadzący „The Big Podcast With Shaq” nie mógł powstrzymać się od śmiechu. *Jego zdaniem to najgłupsza rzecz, jaką powiedział znany koszykarz. Shaq brnął jednak dalej, zarzekając się, że ludzie są mamieni kulistością Ziemi już od podstawówki.

bDYhabMD

Gwiazda NBA podzieliła się też swoimi przemyśleniami na temat Krzysztofa Kolumba. Jego zdaniem to nie on odkrył Amerykę, bo przecież gdy tam przyjechał, już byli tam jacyś ludzie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDYhabNe
KOMENTARZE
(33)
ssss
4 lata temu
Co się dziwić?Przecież jest Muzułamninem, a Koran i imamowie jasno stwierdzają, że Ziemia jest płaska... Kwestia wiary.
Obserwator
4 lata temu
Powiedział prawdę. Miliony osób na świecie zaczynają zauważać kłamstwa NASA i tzw. krajowych Agencji Kosmicznych. Wpiszcie w You Tube płaska ziemia lub flat earth, zobaczycie setki dowodów, że Ziemia jest płaską, zaokrągloną płaszczyzną otoczoną Antarktydą, na którą wstęp jest ograniczony tzw. Traktatem Antarktycznym od lat 50-ych.
AntyTeza
4 lata temu
Dosyc powszechna opinia wsrod mieszkancow kraju wybranego (USA)
bDYhabNf
Ggll
4 lata temu
Ma rację facet. Z tym Kolumbem też. Bo to tak jakby powiedzieć, że Kaczyński odkrył Anglię, a przecież tam już byli ludzie
LESZEK.S.
4 lata temu
Widzę, że osioł z Niebocentryzmu się tu zagościł na dobre. Research FLAT EARTH!
you have made...
4 lata temu
Czarna człowiek fajna człowiek!
Niebocentryzm...
4 lata temu
Gdyby ziemia była kulista, to nie byłoby to możliwe. Inna ciekawa sprawa jest taka, że większość ludzi którzy latali samolotami nawet na bardzo dużej wysokości nie widzieli tzw. krzywej ziemi, zawsze mówią, że lecieli prosto a ziemia była cały czas taka sama. Jest wiele wiele ciekawostek na ten temat, warto sobie poczytać i pooglądać, ale nie "ściemniaczy" i "niedzielnych youtuberów" którzy nie wiedzą o co chodzi, tylko prawdziwe dokumenty zrealizowane przez ludzi tytułami, którzy mają coś wspólnego z nauką. Jeszcze są inne teorię, że żyjemy jakby wewnątrz ziemi, wiem że ciężko to sobie uzmysłowić jak to w ogóle byłoby możliwe, ale była taka teoria i nadal jest popierana nawet dowodami.
Niebocentryzm...
4 lata temu
Zaczynasz się zastanawiać czy to faktycznie nie jest prawdą. Jest sporo materiałów w Internecie o płaskiej ziemi, wypowiadają się nie tylko domorośli Youtuberzy, ale naprawdę mądrzy ludzie z tytułami, doktorzy, inżynierowie, żeglarze, obserwatorzy; inteligentni ludzie. Często robione były i są eksperymenty na ten temat, które udowadniają właśnie to co powiedział tutaj Shaq, czyli ziemia nie może być okrągła, bo są miejsca gdzie ludzie sprawdzali teleskopami i kamerami wysokiej precyzji z profesjonalnymi obiektywami z przybliżaniem na setki kilometrów i widać cały czas horyzont i wszystko co jest nad nim, setki, tysiące kilometrów na wprost - czyli to co teoretycznie już dawno powinno być pod horyzontem (niewidoczne) nadal jest jakby w zasięgu wzroku.
Niebocentryzm...
4 lata temu
Właśnie takie płytkie rozumowanie nie pozwala ludziom wyjrzeć poza czubek ich własnego nosa. Nie wiesz co z tego mają?! Władzę z tego mają, kontrolę nad ludźmi i czerpią kosmiczne (dosłownie) pieniądze od podatników na badania kosmosu (NASA). Chodzi o to, że gdyby każdy poznał prawdę, że ziemia nie jest taka jaką ją przedstawiają (czyli kulista i jest gdzieś w czeluściach nieograniczonego kosmosu) Dajmy na to, że ziemia jest płaska, gwiazdy, słońce i księżyc, wszystko to co widzisz jest specjalnie dla nas, dla ludzi, nie ma poza ziemią nic sensownego, jesteśmy wyjątkowi na skalę wszystkiego i co wtedy? A no wtedy wszystko prawdopodobnie by się zmieniło, od postrzegania, czucie, zachowanie, myślenie ludzi, wszystko nabrałoby zupełnie innego sensu, bo to oznaczałoby, że nie pochodzimy od jednokomórkowej ameby, ewoluując w małpę a następnie przeinaczając się w człowieka (darwinizm-śmiech) Kiedy uzmysłowisz sobie jak wiele to by zmieniło.
burek
4 lata temu
Tak tak, Ziemia jest płaska, bo mapy są płaskie. Tylko Polska jest okrągła, skoro jest globus Polski!
adam
4 lata temu
No ale z tym Kolumbem to ma rację, jak koleś mógł odkryć coś, co odkryli przed nim chociażby Indianie? No jak?
Wychyl
4 lata temu
jestem w stanie uwierzyć, że amerykanie nie wylądowali na księżycu i w wiele innych głupot, z których ktoś mógłby mieć korzyści...ale jaką korzyść miałby ktoś w wmawianiu nam, że ziemia jest okrągła??? co by to zmieniło i jak na tym zarobić?
xPatria
4 lata temu
Boze... co "wiara" robi z ludzmi :((( Nie dziwi mnie, ze albo wiara, albo Nauka. To sa dziedziny, ktore nie maja wspolnego mianownika, tak jak nie ma go glupota i madrosc.
bDYhabMX
dysydent
4 lata temu
Shaquille O'Neal, konkurencja dla "wybitnej profesorki Krystyny Pawłowicz", ona też doszła do takiego wniosku, ponadto twierdzi, że "prace Mikołaja Kopernika trzeba wyrzucić do kosza!". Ciekawe co biorą ci ludzie?, że mają "taki odlot".
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić