Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
16.11.15 (17:48)

Hiszpania wystawiła nakaz aresztowania premiera Izraela

Benjamin Netanjahu musi się liczyć z ryzykiem pozbawienia wolności w razie wjazdu na teren Hiszpanii.
BRENDAN SMIALOWSKI,AFP / East News

Hiszpański sędzia wydał nakaz aresztowania premiera Izraela. W zeszłym roku Jose de la Mata wszczął postępowanie przeciwko Netanjahu oraz sześciu innym wysoko postawionym urzędnikom państwa izraelskiego w sprawie ataku na "Freedom Flotilla" w 2010 roku.

Siły bezpieczeństwa Izraela przypuściły wtedy szturm na statek Mavi Marmara. Był to główna jednostka z 6 wchodzących w skład flotylli. Wioząc 500 cywilów oraz pomoc humanitarna i materiały budowlane, statki próbowały dostać się do zablokowanej przez Izrael Strefy Gazy.

REKLAMA

W wyniku ostrzału zginęło 10 tureckich aktywistów broniących praw człowieka. Sędzia Jose de la Mata powiadomił podległe służby specjalne, by w razie wjazdu na teren Hiszpanii, Benjamin Netanjahu, byli ministrowie Ehud Barak, Avigdor Leiberman, Moshe Yaalon, Eli Yishai, Benny Begin i wiceadmirał Eliezer zostali natychmiast zatrzymani.

Minister Spraw Zagranicznych Izraela, Emmanuel Nachshon, zdążył skomentować sprawę.

- Uznajemy to za prowokację. Współpracujemy z władzami Hiszpanii w celu odwołania nakazu aresztowania - powiedział w wywiadzie dla "Jerusalem Post".

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij