Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Idealne dla psów. Nowe urządzenie, które działa przez sierść

2
Podziel się

Naukowcy z Imperial College London zaprojektowali pierwsze urządzenie, które jest zdolne do monitorowania parametrów życiowych zwierząt przez futro. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Idealne dla psów. Nowe urządzenie, które działa przez sierść
(Guder Research Group/Imperial College London)
bETCvPxN

Nowe urządzenie monitoruje parametry życiowe, takie jak rytm serca i częstość oddechów. To pierwszy przeznaczony do noszenia czujnik, który kontroluje stan zdrowia zwierząt przez futro.

Sprzęt może pomóc właścicielom dbać o zdrowie swoich pupili. Będzie również przydatne dla weterynarzy, którzy nie będą musieli golić zwierząt, by monitorować ich parametry życiowe podczas operacji. Autorzy projektu podkreślają, że urządzenie może też usprawnić pracę psów tropiących wykorzystywanych do wykrywania materiałów wybuchowych i poszukiwania zaginionych osób.

Urządzenie może być stosowane także u ludzi. Nie wymaga bezpośredniego kontaktu ze skórą i jest w stanie wykonać pomiary nawet przez cztery warstwy ubrań.

bETCvPxP

Sprzęt jest wykonany z kompozytu silikonowo-wodnego, w którym znajduje się mikrofon odbierający fale dźwiękowe. Autorzy podkreślają, że działa jak "wodnisty stetoskop".

Zobacz także: Nowa technologia Amerykanów. Ich żołnierze będą "widzieć" przez ściany

Do tej pory czujniki były testowane tylko na psach i ludziach. Naukowcy zamierzają przystosować je również do użytku u innych zwierząt domowych i gospodarskich.

bETCvPxV

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bETCvPyq
KOMENTARZE
(2)
aha
2 lata temu
Co za bzdury. Zwykły stetoskop tez nie wymaga bezpośredniego kontaktu ze skórą i też przez ubranie można usłyszeć bicie serca i oddech. Wiem, bo się bawiłem w dzieciństwie z koleżanka w lekarza, a ona się nie chiała rozbierać.
Togame
2 lata temu
Ciekawe bardzo ciekawe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić