Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Ikea przestała kupować drewno z puszczy? Taka jest prawda o tym memie

9
Podziel się:

Facebook jest portalem, do którego można wrzucić wszystko, co się chce – bez konieczności sprawdzenia, czy informacja jest prawdziwa.

Ikea przestała kupować drewno z puszczy? Taka jest prawda o tym memie
(Pixabay.com)

Tyczy się to też memu o Ikei i Greenpeace. Od jakiegoś czasu na Facebooku udostępniają go setki osób:

Tak naprawdę jego treść nie jest do końca aktualna – szczególnie w kontekście zamieszania wokół puszczy. Skomentowała to polska rzecznik sieci Karolina Horoszczak. W rozmowie z finanse.wp.pl powiedziała, że Ikea nie kupuje drewna z puszczy już od 2010 roku i nie ma to związku z aktualną sytuacją polityczną, jak twierdzi wielu udostępniających.

*Decyzję podjęto z innego względu. *Drewno z Puszczy Białowieskiej nie ma bowiem od 2010 roku certyfikatu FSC (Forset Stewardship Council). Dostaje go materiał pochodzący z lasu, gdzie rosną młode i stare drzewa, a te martwe rozkładają się naturalnie. Kolejnymi wybranymi kryteriami jest np. to, czy na danym obszarze chroniona jest fauna i flora, a w miejsce wyciętych drzew sadzi się nowe.

Rzecznik dementuje też część mema mówiącą o naciskach ze strony Greenpeace. Była to podobno decyzja czysto biznesowa. Z tym nie do końca zgadza się rzeczniczka polskiego oddziału Greenpeace Katarzyna Guzek. Przypomina, że w 2010 roku namawiano szwedzkiego giganta do zaprzestania kupowania drewna z puszczy.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
nick
6 lat temu
W Puszczy i Paszczy :)
słońcepetru
6 lat temu
Oni je kupią tylko nie bezpośrednio,ikea czerpie najwięcej z Polskich lasów,są utrapieniem dla naszych rodzimych firm meblarskich.
zimny
6 lat temu
Jak polecą skornikowane świerki ,to Ikea pierwsza zgłosi się po drewno.
antylewak
6 lat temu
Jak oni mogli kupować drewno z puszczy,przecież to przyczyniało się do jej wycinki ,co za hipokryzja.
bcg
6 lat temu
KOD-ziści mieszają w Polsce j
Trwasz
6 lat temu
Z jakiej puszczy??? PiS zabił puszczę więc o co chodzi???
Klient
6 lat temu
Tym niemniej IKEA jest moim ulubionym sklepem. Zrozumiałe, że musi zarabiać. Miałem trzy razy jakieś drobne zastrzeżenia dotyczące tego co kupiłem i natychmiast moje uwagi zostały wzięte pod uwagę a problemy rozwiązane. Podobne drobiazgi zgłaszane w innych sieciach wymagały mnóstwa zachodu, żeby je rozwiązać. Np. coś co kupiłem, mimo, że nie działało musiało przejść cały korowód z wypisywanie zwrotu, opisywaniem co nie działa a następnie zwrotem pieniędzy żebym znów mógł kupić to co chciałem ale już działające. Ale to się już poprawia. Jedna znana sieć przyjmuje towar bez szemrania. Tyle, że pieniądze zwraca po kilku dniach.
mnb
6 lat temu
W czasie II wojny światowej IKEA produkowała meble dla Wojennych okrętów Kriegsmarine III Rzeszy. . Zastanawiam się ,z jakiej puszczy było dostarczane drzewo do IKEI.. Polska była pod okupacją niemiecką.
Gazeta Żydor...
6 lat temu
Żyd Soros miesza w Polsce
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić