REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller12.10.17 (07:24)

IMGW ostrzega: tu w Polsce silniej powieje. Do Europy zbliża się Ophelia

Tropikalna burza Ophelia zmierza z dużą prędkością ku Europie, tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem na północy kraju.
PAP/Marcin Bielecki

IMGW zapowiada wichury w czterech województwach. Ostrzeżenia obowiązują na czwartek i najbliższą noc. Przygotować się muszą mieszkańcy zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego. W tych rejonach wiatr może osiągać w porywach nawet 100 km/h. Czego dokładnie można się spodziewać?

W woj. zachodniopomorskim szczególnie mocno wiać będzie bezpośrednio w regionie nadmorskim. Tam wiatr sięgać będzie 45 km/h, w porywach do 90 km/h. W województwie pomorskim powieje najmocniej, w gminach nadbałtyckich właśnie do 100 km/h. W woj. lubuskim wiatr osiągnie od 70 km/h na południu do 90 km/h na północy województwa. Podobnie wiać będzie w Wielkopolsce - czytamy na stronach Instytutu.

REKLAMA

Tymczasem do Europy zbliża się potężna burza. Ophelia jeszcze nie jest huraganem, tylko silną burzą tropikalną. Ale już towarzyszą jej fale sztormowe, huraganowy wiatr oraz bardzo ulewne deszcze. Jako pierwsza zmierzy się z nią Portugalia. 11 października znajdowała się ok. 1000 km od Azorów. Do Europy kontynentalnej dotrze w ten weekend. Huraganem stać się jednak może już w czwartek

Czy coś zagrozi Polsce? Chwilowo możemy być spokojni. Ten front niżowy swoje centrum utrzyma w okolicach Wielkiej Brytanii. Cyrkulacja powietrza w Europie między frontem niżowym, jakim właśnie jest Ophelia a panującym obecnie wyżem na południu kontynentu sprowadzi do Polski afrykańskie powietrze. Aktualna prognoza na poniedziałek 16 października zapowiada dla Polski nawet 23 st. C.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij