Imigranci zaatakowali autokar z dziećmi. Koszmarna podróż

127

Autokar pełen brytyjskich dzieci z miasteczka Skye został zaatakowany przez imigrantów w pobliżu francuskiego miasta Calais.

Imigranci zaatakowali autokar z dziećmi. Koszmarna podróż
(East News, Eyevine)

*Autokarem jechało 35 dzieci w wieku szkolnym, które wracały z ferii zimowych. *Podczas przejazdu przez Calais grupa imigrantów zaczęła obrzucać pojazd kamieniami. Stłukli szybę. Jeden z uczniów przeżył bardzo silny stres, który spowodował u niego napad padaczki - informuje serwis express.co.uk.

Wstrząsające zdarzenie pokazuje rosnącą agresję imigrantów w Calais. Zbroją się i są coraz bardziej zdesperowani, żeby dostać się na teren Wielkiej Brytanii - . Kierowcy ciężarówek przejeżdżający przez to francuskie miasto wielokrotnie ostrzegali, że to tylko kwestia czasu, zanim ktoś zostanie zabity przez obcokrajowców.

Calais stało się osadą imigrantów. Szacuje się, że obecnie znajduje się tam około 7 tysięcy imigrantów. Część z nich mieszka w specjalnie przygotowanych i zaadaptowanych na cele mieszkalne kontenerach. Rząd Francji planuje budowę nowego obozowiska w pobliskiej Dunkierce, ale spotkało się to z falą protestów lokalnej społeczności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić