Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bartosz Nowak
|

Instagram ponad wszystko. Tym kierują się millenialsi

2
Podziel się:

Nie pogodą, kosztem, ilością turystów czy bezpieczeństwem kierują się millenialsi wybierając miejsca na wakacje. Dla nich najważniejszy jest... Instagram. A raczej to, jak dane miejsce prezentować się będzie na zdjęciach i czy zapewnią im one więcej lajków.

Instagram ponad wszystko. Tym kierują się millenialsi
(Instagram/worldwanderlust)

Najważniejsza jest "instagramowalność" miejsca. Wyniki najnowszej ankiety nie pozostawiają wątpliwości: z tysiąca osób najwięcej, bo aż 40,1 proc., wybrało potencjał na Instagramie jako najważniejszy czynnik w wyborze odpowiedniego miejsca na wyjazd. Nie widzą sensu jechać gdzieś, gdzie nie będą mogli zrobić zdjęć wartych opublikowania w mediach społecznościowych.

Instagram pokonał nawet alkohol. Koszt i dostępność procentowych trunków był drugim czynnikiem, który zebrał jednak "tylko" 24 proc. głosów. Kolejnymi odpowiedziami były rozwój osobisty (22,6 proc.), szansa na spróbowanie lokalnej kuchni (9,4%) oraz możliwości krajoznawcze (3,9 proc.) - informuje "The Independent".

Wyniki pokazują, jak bardzo młodzi dorośli dbają o swój wizerunek w internecie. Ludzie zawsze chcieli wrócić z wakacji z ładnymi zdjęciami, ale są pewne rozpoznawalne miejsca czy widoki, które gwarantują znacznie więcej reakcji obserwujących nas osób niż inne.

Nie jest to aż tak zła decyzja. Jeśli miejsce wygląda pięknie na zdjęciu, w rzeczywistości jest duża szansa, że też takie będzie. A polecane przez kolejne osoby powinno sprawdzić się również w innych kategoriach niż tylko fotograficznych. Niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić jeszcze kilka innych rzeczy. A my dzięki temu możemy korzystać z Instagrama jako inspiracji do szukania kierunków dla siebie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(2)
Kasia
5 lata temu
Widać media społecznościowe w tych czasach są ważniejsze niż chociażby bezpieczeństwo, szczerze dla mnie to głupota. Ja zwykle sprawdzam gdzie jadę i z kim jadę. W lipcu wybieram się na wakacje z but-em do Włoch. I przed tym sprawdziłem o nich opinie w internecie, zobaczyłem hotel w jakim mam mieszkać itd. Ale nie patrzyłam czy będę miała gdzie zrobić zdjęcia, by potem wstawić je na Insta..
hjhjgjgh
5 lata temu
Ależ ludzie są teraz głupi...tylko durne społecznościówki im teraz w głowie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić