Internauci pokochali to zdjęcie. Nie wiedzą jednak o pewnym szczególe

5

Zdjęcie dwóch motocyklistów "opalających się" w kombinezonach i kaskach zyskało setki tysięcy udostępnień.

Moto
Moto (twitter.com)

Internauci uznali fotografię za doskonały komentarz do zakazu noszenia burkini na plażach francuskich kurortów. Jak informuje "Independent", jest to jedno z najczęściej udostępnianych ostatnio zdjęć, wraz z ujęciami zakonnic na plaży lub uchwyconych w kadrze policjantów mierzących długość nogawki damskiego stroju kąpielowego na początku XX wieku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Użytkownicy portali społecznościowych określili strój motocyklistów mianem "motokini". Większość z nich jest przekonana, że zdjęcie zostało zrobione niedawno, w ramach ironicznego podsumowania decyzji władz miast francuskiego wybrzeża. Internauci zastanawiają się, czy i w tym przypadku zainterweniuje policja, która kilka dni temu nakazała muzułmance zdjąć burkini na plaży w Nicei.

Niewielu jednak wie, że słynne już zdjęcie powstało prawdopodobnie w 2012 roku. Zrobiono je przypuszczalnie dla żartu i nie ma ono nic wspólnego z bieżącymi wydarzeniami społeczno-politycznych. Dopiero gdy we Francji wybuchł, skandal ktoś odnalazł je w czeluściach internetu i sprawił, że podbiło sieć.

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić