Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Internauci pokochali to zdjęcie. Nie wiedzą jednak o pewnym szczególe

4
Podziel się

Zdjęcie dwóch motocyklistów "opalających się" w kombinezonach i kaskach zyskało setki tysięcy udostępnień.

Moto
Moto (twitter.com)

Internauci uznali fotografię za doskonały komentarz do zakazu noszenia burkini na plażach francuskich kurortów. Jak informuje "Independent", jest to jedno z najczęściej udostępnianych ostatnio zdjęć, wraz z ujęciami zakonnic na plaży lub uchwyconych w kadrze policjantów mierzących długość nogawki damskiego stroju kąpielowego na początku XX wieku.

Użytkownicy portali społecznościowych określili strój motocyklistów mianem "motokini". Większość z nich jest przekonana, że zdjęcie zostało zrobione niedawno, w ramach ironicznego podsumowania decyzji władz miast francuskiego wybrzeża. Internauci zastanawiają się, czy i w tym przypadku zainterweniuje policja, która kilka dni temu nakazała muzułmance zdjąć burkini na plaży w Nicei.

Niewielu jednak wie, że słynne już zdjęcie powstało prawdopodobnie w 2012 roku. Zrobiono je przypuszczalnie dla żartu i nie ma ono nic wspólnego z bieżącymi wydarzeniami społeczno-politycznych. Dopiero gdy we Francji wybuchł, skandal ktoś odnalazł je w czeluściach internetu i sprawił, że podbiło sieć.

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(4)
Hmm
5 lata temu
Plażować w burkini i w stroju motocyklisty ma taki sam sens. To nie solidarność, a raczej ośmieszanie "plażowania" w burkini.
CZLOWIEK
5 lata temu
W 2012 ROKU GDY ZACZELO SIE PRZEJSCIE OTWARCEI PORTALU MY TO CI OPLAJACY SEI MAJOWIE NIE MOWILI O KONCU SWIATA AO PRZJSCIU KONIEC ZLY SMIERC DOBRY NIEJEDZACY MIESA W EMATJI MILOSCI PRZENACZAJCY INNYM ZOSYAJE Z 3 D PRZCHODZIMY DO 5D BOG TO 6D FILMY PAULINA MOSKALIK JAK BYC MLODYM ZDROWYM ,,JKA OCHRONCI SIE PRZED ZLYMI LUDZMI,,
wiarus
5 lata temu
takie zdjecie to niewatpliwie dobry zart.tyle ze stroj motocyklisty to raczej obowiazkowy ekwipunek milosnika motocykli,a jak tam to sie nazywa-burkini to wyrazanie swoich przekonan religijnych w miejscu publicznym .takie dzialanie powinno byc zakazane w swieckim panstwie
rzeszowiak
5 lata temu
co ma piernik do wiatraka....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić