Internet zalały fałszywe filmiki porno. Wszystko przez jedną aplikację

Serwis Gfycat zapewnia, że usuwa niedopuszczalne regulaminem treści na bieżąco. Jest ich jednak bardzo dużo.

Obraz
Źródło zdjęć: © Gfycat | (screen)

Filmiki powstają dzięki aplikacji FakeApp, która pojawiła się w styczniu. Pozwala na wklejenie czyjejś twarzy do innego filmiku. Proces jest stosunkowo prosty, dlatego aplikacja zyskała dużą popularność. Pobrano ją już ponad 100 tysięcy razy - podaje BBC News.

Większość spreparowanych filmików trafiła do serwisu Gfycat. Można linkować do nich z innych popularnych mediów społecznościowych. W przypadku fałszywych filmików porno ich twórcy najczęściej wrzucają linki do Reddita. Wykorzystują w nich twarze popularnych celebrytek lub aktorek czy aktorów. Wśród gwiazd, których wizerunek został wykorzystany, jest m.in. Emma Watson.

Serwis Gfycat zaczął akcję masowego usuwania tego typu materiałów. Firma z siedzibą w San Francisco oświadczyła, że filmiki budzą sprzeciw, mimo że regulamin pozwala na zamieszczanie treści przeznaczonych tylko dla dorosłych.

Obraz
© FakeApp

Warunki świadczenia usług pozwalają nam usunąć treści, które uważamy za nie do przyjęcia. Aktywnie usuwamy te materiały - głosi krótkie oświadczenie.

Zobacz także: Aplikacja sportowa wyśledziła tajne bazy wojskowe

Nie wszyscy jednak wykorzystują FakeApp w ten sposób. Pojawiły się również filmiki innego typu wykorzystujące efekt zamiany twarzy. Jednym z przykładów jest materiał z Angelą Merkel, która dostała twarz Donalda Trumpa. Oczywiście takie materiały są bezpieczne i nikt ich nie ma zamiaru usuwać.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Wybrane dla Ciebie