o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Iran przyznał się do zestrzelenia boeinga. Ukraina ostro reaguje

26
Podziel się

Iran przyznał się do zestrzelenia samolotu ukraińskich linii lotniczych. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce ukarania winnych i wypłacenia odszkodowań. "Dzisiejszy poranek przyniósł prawdę" - pisze na Twitterze.

Iran. Jest reakcja Ukrainy
Iran. Jest reakcja Ukrainy (Forum)
bECBrtcl

Iran przyznał, że "nieintencjonalnie" zestrzelił samolot pasażerski ukraińskich linii lotniczych. W opublikowanym komunikacie napisano, że samolot ukraiński znalazł się blisko "ważnego obiektu wojskowego" Strażników Rewolucji Islamskiej i został omyłkowo wzięty za "wrogi". W komunikacie znalazły się także słowa ubolewania i zapewnienie, że odpowiednie procedury zostaną zmienione, by do takiej tragicznej pomyłki nie doszło w przyszłości. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zabrał głos w tej sprawie.

"Dzisiejszy poranek nie był dobry, ale przyniósł prawdę. Jeszcze przed zakończeniem prac komisji międzynarodowej Iran przyznał się do winy" - czytamy w oświadczeniu, opublikowanym na Facebooku.

Ukraiński prezydent dodał także, że Ukraina oczekuje od Iranu gotowości do pełnego i otwartego śledztwa, pociągnięcia winnych do odpowiedzialności, zwrotu ciał zmarłych, oraz wypłaty odszkodowań.

bECBrtcn

"Mamy nadzieję, że śledztwo będzie kontynuowane bez sztucznych opóźnień. Nasi specjaliści, którzy znajdują się w Iranie, powinni mieć dostęp do wszelkich materiałów dotyczących tej tragedii" - napisał Zełenski.

Iran. Tragedia tuż po starcie

8 stycznia Boeing 737 należący do ukraińskich linii lotniczych rozbił się tuż po starcie z lotniska w Teheranie. Do katastrofy doszło około 4.30 naszego czasu na południowo-zachodnich obrzeżach miasta. Na pokładzie było 167 pasażerów oraz 9 członków załogi.

bECBrtct

Od początku pojawiały się przypuszczenia, że katastrofa boeinga może mieć związek z atakiem Iranu na amerykańskie bazy wojskowe. Nastąpiła bowiem dosłownie kilka godzin po tym ataku.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECBrtcu
Zobacz także: Zobacz też: Czy Duda powinien lecieć do Jerozolimy? Jego konkurent: odpowiedź jest prosta
bECBrtcO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(26)
wania
2 lata temu
Tylko Paraszenka nie ma odwagi przyznać się o zestrzeleniu Malezyjskiego samolotu.
Hege
2 lata temu
Ukraina to sobie może hahaha
pierot
2 lata temu
Niech świat podziękuję prezydentowi USA, gdyby nie jego decyzja o Sulejmani nie zastanawiałby się nad dalszymi aktami terrorystycznymi i śmiercią niewinnych ludzi, bo dla nich liczy się tylko ich religia i dążenie do podporządkowania świata. Nigdy broni atomowej dla Iranu, bo to oznacza III wojnę.
bECBrtcP
Pitun
2 lata temu
Teheran ma jaja, Moskwie ich brak
sprawiedliwy
2 lata temu
U was to tez nie zeszczelili czasem samolotu
sprawiedliwy
2 lata temu
u was to nie zeszczelili czasem samolotu ?
konik
2 lata temu
Pod naciskiem wolnego świata reżim irański stosujący terroryzm przyznał się do zestrzelenia cywilnego pasażerskiego samolotu. Od momentu jego zestrzelenia ten reżim o tym wiedział, ukrywał fakty, zganiał na techniczne przyczyny, kłamał cały świat - tak wygląda prawdziwy reżim irański, a Francja jeszcze popiera ten reżim w sprawie umowy nuklearnej , nawet ataki terrorystyczne we Francji nie nauczyły przywódców Francji właściwie oceniać Iranu - sprzedali za ropę śmierć niewinnych pasażerów
pomyśl:
2 lata temu
no właśnie, a gdyby tak Iran sie pomylił z użyciem broni atomowej....
Konrad
2 lata temu
aaa gdzie są wpisy tych politykóff co z gorliwością pisali, że to USA i Izrael? tak samo było z samolotem zestrzelonym nad Ukraina, przez niedouczonych separatystów.tylko moskale wyparli się,zakłamując prawdę.
LUK
2 lata temu
Szkoda tylko tych ludzi na co dziwne śledztwa oskarżenia, Iran się przyznał czego nie można powiedzieć o Rosji która też zestrzeliła samolot. Komu tak bardzo zależy na wojnie czyżby Izraelowi. Panie Trump wiemy że zbliżają się wybory prezydenckie w USA tylko dlaczego poświęca pan życie niewinnych ludzi aby podnieść swoje notowania w walce o fotel, to stawia pana na równi z takimi jak Putin Kim oni nie są wysłannikami pokoju oj nie.
Rafalalala
2 lata temu
No ale ktoś chyba musi ponieść surową kare za morderstwo? I to tylu osób.
Jucky
2 lata temu
Wszyscy w tych biednych Ukraińców walą.
Tusk
2 lata temu
przekażcie ten wrak Putinowi ,będzie drugi SMOLEŃSK
bECBrtcH
Ooo
2 lata temu
Nawet Iran nie ośmiesza się zaprzeczając faktom. A ruscy jak niedorozwinięte dzieci idą w zaparte, budząc zażenowanie cywilizowanego świata.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić