aktualizacja 

Iran zamknął KFC. Podróbka była zbyt amerykańska

Do nowo otwartej restauracji ustawiały się kolejki Irańczyków. Miejsce nie przetrwało jednak długo. Wszystko przez amerykańską symbolikę.

Iran zamknął KFC. Podróbka była zbyt amerykańska
(East News, AFP/EAST NEWS)

Niedługo cieszyli się irańscy fani fast foodów nową restauracją KFC Halal w Teheranie.. Miejsce wprawdzie miało wszelkie potrzebne pozwolenia, albo po zaledwie kilku dniach zostało zamknięte. Kartka zostawiona przez władze sugeruje, że wystrój był zbyt zbliżony do amerykańskiej flagi, a nawet takie wpływy USA są niebezpieczne.

Miejsce zostało zamknięte przez nieporozumienie. Jesteśmy cześcią marki znanej jako Halal KFC, która pochodzi z Turcji. Należy ona do Muzułmanów i także do nich jest skierowana. To KFC jest rywalem amerykańskiego KFC – powiedział Abbas Pazutki, menedżer restauracji.

Jesteśmy zszokowani informacją, że KFC nielegalnie otworzył się w Teheranie. Iranowi nie została przyznana żadna franczyza. Jesteśmy w kontakcie z lokalnymi władzami oraz zewnętrznymi doradcami. Wstąpimy na drogę postepowania sądowego przeciwko firmie lub jednostce, która twierdzi, że ma prawa do używania nazwy KFC – powiedziała portalowi Mashable rzeczniczka KFC Laurie Schalow.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić