REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla13.12.18 (19:30)

Irański aktywista zmarł po 60 dniach głodówki

Ciało Vahida Sayadi Nasiri odnaleziono w jego celi. Rozpoczął protest głodowy przeciwko warunkom, w jakich był przetrzymywany oraz uniemożliwianiu mu kontaktów z adwokatem.
Facebook.com

Skazano go na więzienie w 2015 r. Vahid Sayadi Nasiri miał spędzić w nim 8 lat po oskarżeniu go o obrażanie Najwyższego Przywódcy Ajatollaha Alego Chameneiego i rozpowszechnianie "propagandy przeciwko państwu" na Facebooku.

Miał być nękany przez władzę w więzieniu. Został zaatakowany przez współwięźnia w maju 2017 r., a następnie przez dwóch innych skazanych w lutym tego roku. Został zwolniony w marcu 2018, ale już w sierpniu ponownie go uwięziono - informuje Iran Human Rights Monitor.

REKLAMA

Mężczyzna rozpoczął głodówkę w październiku. W ten sposób protestował przeciwko warunkom, w jakim go trzymano oraz brakowi dostępu do adwokata. Według jego siostry prosił też o przeniesienie do innego więzienia, ponieważ został osadzony z przestępcami kryminalnymi, co było sprzeczne z irańskimi przepisami.

Nie był odosobnionym przypadkiem. Według organizacji pozarządowej Human Rights Watch władze Iranu "rutynowo ograniczają dostęp więźniów do adwokatów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Teheran zapada się pod ziemię

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij