Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Irlandki tweetują o krwawieniu i macicy. Bo premier zalazł im za skórę

Podziel się:

Irlandzki premier jest bombardowany tweetami od kobiet, które opisując swoje cykle menstruacyjne chcą zwrócić w ten sposób uwagę na to, jak bardzo restrykcyjne jest prawo aborcyjne w kraju.

Irlandki tweetują o krwawieniu i macicy. Bo premier zalazł im za skórę
(flickr.com, Jerry Lai)

*Do premiera Endy Kenny'ego kierowane są tweety opisujące szczegółowy przebieg funkcjonowania kobiecego organizmu – podaje independent.co.uk. * Irlandia słynie z tego, że stoi na straży życia nienarodzonego dziecka, z czym od lat część społeczeństwa próbuje walczyć. W lutym parlament odrzucił ustawę legalizującą aborcję w przypadku wystąpienia nieprawidłowości rozwoju płodu. Zdaniem kobiet uzależnienie życia płodu wyłącznie od życia matki jest zbyt restrykcyjnym prawem.

Tweetowy szał zaczął się od wpisu komiczki Grainne Maguaire. Uznała, że skoro irlandzkie państwo tak bardzo troszczy o rozmnażanie swoich obywateli, to sprawiedliwym, jest aby podzielić się szczegółami z Kennym.

*I lawina ruszyła. * Pojawiają się m.in. komentarze o macicy i potwornym bólu.

*Amnesty International skrytykowało irlandzkie prawo aborcyjne. *Ciężarne ryzykują własne życie, musząc donosić ciążę, bo niewielu lekarzy decyduje się na zabieg jej przerwania, który możliwy jest tylko w skrajnych przypadkach.

Kobiety, które potrzebują aborcji są traktowane jak przestępcy, są napiętnowane i zmuszane do wyjazdu za granicę – mówił sekretarz generalny AI, Salil Shetty.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić