o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

ISIS apeluje o rzucenie palenia... kradnąc plakat angielskiego ministerstwa zdrowia!

Podziel się

To dość kuriozalna sytuacja, jednak zdarzyła się naprawdę! Państwo Islamskie będące najbardziej brutalną i pozbawioną skrupułów organizacją terrorystyczną na świecie ostrzega ludzi żyjących pod ich panowaniem, przed zgubnym skutkiem palenia. W dodatku robi to kradnąc pomysły zachodnich artystów.

ISIS apeluje o rzucenie palenia... kradnąc plakat angielskiego ministerstwa zdrowia!
(Twitter)
bDUADiGd

Plakat, który widzicie poniżej, pochodzi z kampanii antynikotynowej propagowanej w 2013 roku na Wyspach Brytyjskich. Nie przeszkadzało to jednak islamskim fanatykom, aby "pożyczyć" go od śmiertelnych wrogów. Państwo Islamskie, które okupuje tereny północnego Iraku i wschodniej Syrii, zabroniło zniewolonym przez siebie ludziom palić papierosy pod groźbą kar przewidzianych przez prawo szariatu.

Z pewnością nie jest to dobra wiadomość dla Syryjczyków. Zgodnie ze statystykami pali tam 60 proc. mężczyzn i 20 proc. kobiet. Terror względem palaczy wywindował ceny za jedną paczkę z 0,5 dolara do 1,5 dolara! - podaje magazyn "The Independent".

bDUADiGf

Za przyłapanie na paleniu grożą ze strony ISIS poważne konsekwencje. "Winny" zostaje poddany karze chłosty, więzieniu, albo płaci mandat w wysokości 65 dolarów. Przypomnijmy, że przeciętny Syryjczyk na okupowanych przez terrorystów terenach zarabia około 2 dolary dziennie...

bDUADiGG
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić