Islamscy fanatycy wprowadzają prawo szariatu w więzieniach!
Muzułmańscy ekstremiści są koszmarem dla angielskich współwięźniów. Rządowa ekipa ekspertów badająca warunki w więzieniach w Wielkiej Brytanii twierdzi, że na szeroką skalę terroryzują oni innych osadzonych, wymuszają od nich rozmaite dobra oraz żądają przejścia na islam.
Radykalny islam to, jak widać, nie tylko problem Syrii, Afganistanu czy Iraku. Nie radzą sobie z nim również w więzieniach na Wyspach Brytyjskich. Muzułmanie każą płacić sobie tzw. dżizję, czyli podatek od niewiernych. Tym samym wymuszają od innych narkotyki, papierosy, karty telefoniczne i jedzenie - donosi TVP Info.
*W największych więzieniach w Anglii grasują całe gangi islamistów! *Zdarzały się przypadki, kiedy współwięzień nie miał jak zapłacić daniny, wówczas jego rodzina musiała wykonać przelew na wskazane konto. Ta kategoria osadzonych daje w kość angielskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Społeczność muzułmańska stanowi zaledwie 5 proc. całej populacji Wielkiej Brytanii, jednak w więzieniach kary pozbawienia wolności odsiaduje aż 10 proc. z nich.