aktualizacja 

Islamskie "kobiece Gestapo" zabiło matkę za karmienie piersią

Prawo szariatu wprowadzone w mieście Al-Rakka, bastionie syryjskich ekstremistów, zbiera śmiertelne żniwo. Przykładem mogą być działania kobiecej brygady policyjnej Al-Khansa, której członkinie bardzo brutalnie obchodzą się z mieszkańcami.

Islamskie "kobiece Gestapo" zabiło matkę za karmienie piersią
(East News, UPI/Ismael Mohamad)

Zabiły kobietę za publiczne karmienie piersią. Chłopczyk był starannie schowany pod burką mamy, jednak przechodzący nieopodal patrol Al-Khansy dostrzegł Syryjkę. Siłą odebrano jej dziecko i przekazano pierwszej z brzegu obcej kobiecie. Matkę natychmiast rozstrzelano - donosi portal mirror.co.uk.

Al-Khansa zwana jest "kobiecym Gestapo". To islamska brygada porządkowa złożona jedynie z kobiet. Członkinie grupy pilnują "koranicznego porządku" w bezwzględny sposób, a za najbardziej błahe przewinienia karzą śmiercią. Według zachodnich mediów w skład grupy wchodzi 60 kobiet, które dołączyły do tzw. Państwa Islamskiego, przyjeżdżając z Wielkiej Brytanii.

W stolicy terrorystów rządzi przemoc. Mieszkańcy Al-Rakki są narażeni na tortury, ukrzyżowanie, kamieniowanie i chłostę. Bardzo często kobiety zabija się za błahostki lub siłą odbiera się im dzieci. Gwałty i handel niewolnikami również nie należą do rzadkości.

Kobiety nie mają żadnych praw. Z relacji osób, którym udało się przedostać z terenów okupowanych przez tzw. Państwo Islamskie do południowej Turcji, wynika, że terroryści są bezkarni i nic nie jest w stanie ich powstrzymać.

Powiedziały mi, że moje oczy szczególnie się wyróżniają i że są nazbyt widoczne, mimo tego, że miałam na sobie burkę. Był to jedynie pretekst, by mnie torturować. Byłam gryziona po całym ciele. Później dali mi możliwość wyboru. Zapytali, czy chce być nadal gryziona, czy wolę karę chłosty - powiedziała jedna z ocalonych od terroryzmu w programie "Uratowani przed ISIS", emitowanym w brytyjskiej telewizji Channel 4.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić