Jak być przyjaznym środowisku robiąc pranie?

0

Pranie jest doskonałym przykładem codziennej czynności, która wymaga dużych zasobów i ma większy wpływ na planetę, niż mogłoby się wydawać. Jest to jednak obowiązek, który każdy z nas musi wykonać. Podczas prania zużywa się znaczną ilość wody i energii, a także uwalniane są do środowiska różne zanieczyszczenia. Jak możemy zmniejszyć nasz wpływ na środowisko podczas prania?

Jak być przyjaznym środowisku robiąc pranie?
(Materiały prasowe)

Sposób suszenia ubrań
Energia pobierana przez pralki czy suszarki nie pochodzi ze źródeł odnawialnych. Rezygnacja z suszarki ma pewne zalety poza ograniczeniem śladu węglowego. Twoje ubrania będą Ci służyły dłużej, ponieważ stracą mniej włókien z powodu braku dodatkowego wirowania podczas suszenia w suszarce. W dawnych czasach sznurki do odzieży na zewnątrz były bardzo powszechne i dziś powinniśmy wrócić do ich używania – albo chociaż postawić na suszenie na lince czy stojaku w domu. Piękny zapach świeżego prania dodatkowo rozniesie się po mieszkaniu.

Podczas prania używaj cykli oszczędzania energii
Większość energii zużywanej przez pralkę jest przeznaczona na podgrzewanie wody do prania. Przejście na pranie w zimnej wodzie to jeden z najlepszych sposobów oszczędzania energii podczas prania. Nie bój się, że nie zostanie ono przy tym wystarczająco doczyszczone. Technologie idą do przodu, pralki są ciągle ulepszane, a odpowiednie detergenty są również bardzo skuteczne również w cyklach prania na zimno. Ariel Allin1 PODS działa nawet w praniu w niskiej temperaturze (20°C!), oszczędzając pieniądze na rachunkach za energię i zmniejszając wpływ na środowisko bez wpływu na rezultaty prania.

Zadbaj o swoje ubrania
Zakup odzieży podwoił się od 2000 roku, ale jednocześnie przechowujemy ubrania tylko przez połowę tego czasu co kiedyś. Gdyby wszyscy w Europie zadbali o swoje ubrania w szafie, przedłużając żywotność tylko 1/5 z nich o zaledwie 10%, zmniejszyłoby to ilość wysyłanych na wysypiska ubrań o 6,4 mln ton. Wpływ na pomoc w utrzymaniu ubrania wyglądającego jak nowe ma, oprócz dbania o nie podczas noszenia, stosowanie odpowiednio dobranego detergentu do prania. Brud przyciąga więcej brudu. Więc jeśli nie zostanie on prawidłowo usunięty, włókna tkaniny na poziomie mikroskopowym pozostaną lepkie, a plamy czy zażółcenia widoczne.

Nowy Ariel Allin1 Ultra-Oxi PODS został specjalnie opracowany, aby sprostać wyzwaniom związanym z czyszczeniem współczesnych materiałów, które są tworzone ze znacznie bardziej elastycznych tkanin niż w przeszłości, aby lepiej dostosowywały się do kształtu ciała i ruchów. Aktywne składniki detergentu czyszczą włókna głęboko na poziomie mikroskopowym, zapewniając jasność bieli z jednoczesną intensywnością kolorów, pomagając utrzymać ubrania wyglądające jak nowe na dłużej.

Pomyśl bardziej ekologicznie
Nawet niewielkie zmiany mogą mieć duży wpływ na środowisko. Na przykład podczas prania warto zwrócić uwagę na ilość używanego detergentu. Dzięki kapsułkom nie musisz myśleć o tym, ile powinnaś go odmierzyć i dodać. Jedna zawiera go dokładnie tyle, aby idealnie wyprać zawartość 5-kilogramowego bębna pralki. Dlaczego jest to ważne? Zbyt dużo detergentu zmniejsza wydajność pralki i powoduje zrzucanie większej ilości zanieczyszczeń do ścieków. Kapsułki są małe, ale bardzo skuteczne. Z drugiej strony skoncentrowana formuła Ariel PODS to też bardziej efektywny transport - mniejsze opakowanie, mniej ciężarówek na drodze, co czyni kapsułki innowacją przyjazną dla środowiska. Co więcej, powłoka i składniki kapsułki są w pełni biodegradowalne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić