Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Jak naprawdę wyglądają kosmici? Naukowcy dają cenną wskazówkę

19
Podziel się:

Powszechnie uważa się, że przedstawiciele obcych cywilizacji to człekokształtne kolorowe stworki, latające okrągłymi statkami. Naukowcy są jednak zdania, że rzeczywisty wygląd obcych form życia może być zupełnie inny.

Jak naprawdę wyglądają kosmici? Naukowcy dają cenną wskazówkę
(Shutterstock.com)

Fakt, że filmowcy przedstawiają kosmitów jako bliskie ludziom formy życia, ma swoje uzasadnienie. Kieruje nimi typowa dla dużego ekranu potrzeba wykreowania bohatera, z którym widzowie będą mogli nawiązać emocjonalną więź. Nadawanie ludzkich form stworzeniom z innego świata ma też inne wytłumaczenie. To po prostu ograniczona wyobraźnia ludzi w tym zakresie. W końcu jedyne znane formy życia we wszechświecie, które znamy, widzimy i uczymy się o nich występują na Ziemi.

Wszystkie formy życia, o których wiemy dziś, pochodzą mniej więcej z jednego okresu. Chodzi o tzw. Eksplozję Kambryjską, która miała miejsce ok. 542 mln lat temu. Od tamtej pory ziemskie organizmy ewoluowały do kształtów, jakie znamy dziś. Część wyginęła, część przystosowała się do ciągle zmieniającego się klimatu i środowiska. Pomimo istotnych różnic w anatomii i miejscu występowania wszystkie żyjące na Ziemi organizmy mają jedną wspólną cechę - ich istnienie jest ściśle związane z występującym na naszej planecie składem atmosfery. Dlatego we wszechświecie wciąż szukamy egzoplanet, czyli ciał niebieskich, na których panują podobne warunki do tych na Ziemi.

Większość żyjących na naszej planecie zwierząt należy do grupy dwubocznie symetrycznych. Najbardziej liczebną grupą są insekty, dlatego naukowcy sugerują, że jeśli faktycznie we wszechświecie istnieje życie pozaziemskie, to może ono przypominać dobrze znane wszystkim robaki.

Jest zdecydowanie łatwiej szukać w kosmosie czegoś, co już znamy. Prowadzimy nasłuchy radiowe i obserwujemy anomalie w promieniowaniu gamma. Skupiamy się na egzoplanetach, bo to według współczesnej wiedzy jedyne miejsce, w którym może występować życie - powiedział profesor Matthew Wills z University of Bath w rozmowie z Dailymail.

Kosmos jest jednak niewyobrażalnie wielki, a zjawiska w nim występujące trudne do zrozumienia. Życie na Ziemi oparte jest na związkach węgla, co nie znaczy, że inne inteligente twory żyjące tysiące lat świetlnych od nas muszą mieć ten sam skład chemiczny. NASA już od lat bada związki krzemowe, które mogłyby być podstawowym budulcem ciał istot pozaziemskich.

Ważne, aby do kwestii życia pozaziemskiego podchodzić z otwartym umysłem, bo inaczej możemy natrafić na obce organizmy, ale ich nie zauważymy. Trudno znaleźć pierwiastek inny od krzemu, który jest bardziej pokrewny węglowi pod względem chemicznym - mówił w rozmowie z Universe Today Max Bernstein z NASA.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
gjfgj
6 lat temu
alez ten koles jest dretwy i zenujacy.. te jego miny, zblizenia kamery itd az mdli jak sie na to patrzy
7
6 lat temu
1/3 upadlych aniolow razem z szatanem zwodza masy
cjkiu
6 lat temu
Niech podadzą co biorą, też bym spróbował.
kamion
6 lat temu
Kosmici to opozycja[ peowcy,ormowcy,kodziarze,konfidencii, petrusowcy], wsadzić ich w rakiete i wysłać na jakąs odległą planetę. Niech tam zakładają tą swoją demokrację, tu ich nie chcemy!!!
szczupak55
6 lat temu
Mi się wydaje że Kaczyński jest kosmitą..
maw
6 lat temu
hehe....zapomnieli coś naukowcy,że to raczej grawitacja powoduje,że wyglądamy jak wyglądamy gdyby zmienić grawitacje człowiek również zmieni swój wygląd...
bremen
6 lat temu
może to my jesteśmy kosmitami
POłożna
6 lat temu
Ten na pierwszym zdjęciu jest POdobny do Jara zaraz PO urodzeniu
ja
6 lat temu
To prawda, że krzem jako pierwiastek ma własciwości chemiczne najbardziej zbliżone do czterowartościoweo węgla, którego związki są podstawą życia na ziemi. Jedyna różnica polega na tym, że związki krzemu - glinokrzemiany, z których zbudowana jest skorupa ziemska w naszych temperaturach są ciałami stałymi. Stąd zaskakująca konkluzja - żywe organizmy krzemowe mogą funkcjonować w temperaturach rzędu tysięcy stopni Celsjusza
cf
6 lat temu
No tak przecież każdy naukowiec widział kosmitę!
afrykaner
6 lat temu
insekt z kosmosu upodobnił się do papy Rydzyka,inni do biskupów i walą w kakao durnych ludzi.
bobo
6 lat temu
według mnie to jest tylko po to aby odwrócić uwagę od trybunału konstytucyjnego ;/ PISlamowska strona
OMC
6 lat temu
Te informacje to zwykłe bezczelne oszustwo !! Kontakty są i to na 100%.Na ziemi wykorzystywana jest ich wiedza.Drobne przecieki sterowana przygotowuja nas do spotkania z przybyszami.Trzeba to robic bardzo wolno powstanie chaos i wojny na tle religijnym.Tego trzeba unikać !!!
999
6 lat temu
diabły, obcy, kosmici jaka to róznica, i tak to wszystko z piekła-rodem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić