aktualizacja 

Jak zgubić brzuszek i boczki?

6

Płaski i wysportowany brzuch to marzenie większości z nas. Jednak co zrobić, by móc się nim cieszyć?

Jak zgubić brzuszek i boczki?
(Shutterstock.com)

Nie wystarczy codzienne wykonywać setek brzuszków. Niestety, wiele osób katuje się bezsensownymi ćwiczeniami, które po pierwsze, nie dają żadnych efektów, a po drugie, często u niedoświadczonych osób przyczyniają się do bóli karku.

Jeżeli mamy dużo tkanki tłuszczowej, bez zdrowej diety i intensywniejszych ćwiczeń się nie obejdzie. W takim wypadku oprócz gimnastyki w miejscu, powinniśmy również zacząć się więcej ruszać – włączyć do naszego planu takie aktywności jak bieganie, pływanie czy zajęcia fitness o charakterze cardio. Do tego dodajemy 3 razy w tygodniu trening na brzuch i boczki. Po kilku tygodniach możemy liczyć na pierwsze duże efekty.

Nie wszyscy muszą trenować codziennie. Jeżeli jesteśmy z natury szczupli i zależy nam tylko na poprawie wyglądu naszego brzucha, wystarczy 3 razy w tygodniu wykonywać trening na tę partię ciała i dbać o zdrowe odżywianie. Warto pamiętać, by nie wykonywać ćwiczeń na mięśnie brzucha zbyt często i zrobić sobie między nimi przynajmniej dzień przerwy.

Poniżej przykładowy trening na mięśnie brzucha. Przedstawiona propozycja uwzględnia nie tylko mięśnie proste, ale także skośne, a co za tym idzie – pomaga redukować znienawidzone „boczki”. Regularne wykonywanie treningu 2-3 razy w tygodniu, połączone z racjonalnym żywieniem i inną aktywnością fizyczną, w krótkim czasie powinno dać zadowalające efekty.

Zobacz także: Autor: Marta Hennnig

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić