Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Jeśli robisz ten błąd w CV, nie licz na pracę

31
Podziel się:

Jeden z głównych grzechów aplikantów to zwyczajne lenistwo. Jest jednak jeszcze coś, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Jeśli robisz ten błąd w CV, nie licz na pracę
(Shutterstock.com)

Tina Nicolai, rekrutantka z Warner Bros, widziała w swojej karierze już ponad 40 tysięcy podań. Łączy je jedno. Błąd, który może drogo kosztować.

Kiedy ludzie piszą o zajmowanych poprzednio stanowiskach, piszą przy nich "byłem odpowiedzialny za...". To wielki błąd. Pracodawcy nie interesuje, za co byłeś odpowiedzialny. On wie, jakie zadania są stawiane przed osobą na danym stanowisku. O wiele lepiej napisać, co udało się nam osiągnąć - radzi w rozmowie z "Business Insiderem".

Gdy piszemy CV, nie zwracamy uwagi na szczegóły. Zaskakujące może być to, że w podaniach ludzi poszukujących pracy aż roi się od literówek. Specjalistka winą obarcza lenistwo i domyśla się, że ludziom zwyczajnie nie chce się poświęcić kilku dodatkowych chwil, gdy piszą życiorys. Te, rażące według niej, błędy Nicolai wykorzystała jako pomysł na biznes i stworzyła serwis, oferujący pomoc przy pisaniu podań o pracę.

Autor: Antek Kwiatecki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(31)
op
6 lat temu
Nie wpisujcie w CV swoich pełnych danych typu dokładny adres z kodem i dokładna data urodzenia. Rekruterowi takie dane nie są potrzebne. Zamiast tego napisz np. zamieszkały Poznań, lat 24 lub urodzony w roku 1992. CV przechodzi przez tyle łap że ktoś może zrobić zdjęcie i wykorzystać takie dane. Dodatkowo dobrze aby email nie był powiązany z FB ;)
Agata
6 lat temu
Jeśli ktoś nie ma doświadczenie i składa rocznie kilkaset CV a może i ponad tysiąc, często do tych samych firm przez wiele lat nie znajduje zatrudnienia a od pracodawcy żadnego odzewu lub odezwiemy się, ewentualnie brak doświadczenia. Jak ma ktoś zdobyć pracę? Jak nikt nie chce zatrudnić. Nawet na staż za 997 zł. Nawet darmowej siły pracodawcy nie chcą.
brunetka
6 lat temu
w dzisiejszych czasach wystarczy być blondi i głupio się uśmiechać, praca od ręki bez wykształcenia i doświadczenia
Ona
6 lat temu
Z tymi osiągnięciami to taka nowa moda. Teoretycznie ma to pomóc w wyłonieniu potencjalnie najlepszego kandydata, jednak sama preferuję podawanie zakresu dotychczasowych obowiązków. Dlaczego? Cóż, dziś stanowiska mają coraz to bardziej wymyślne nazwy i w rzeczywistości trudno odgadnąć, czy ktoś pracujący na stanowisku X w firmie X, będzie potrafił to samo co inna osoba pracująca na stanowisku X w firmie Y. Myślę jednak, że znacznie gorszym problemem jest niechlujność, zarówno w samym CV, jak i wyglądzie. Miałam okazję przeglądać dziesiątki CV w których panował całkowity chaos chronologiczny i informacyjny. Co więcej, wiele osób zapomina o tym, by CV przesyłać na maile w postaci dokumentu PDF, który skutecznie zapobiega "rozsypywaniu się" treści. Dodatkowym problemem jest wygląd kandydatów, którzy stawiają się na rozmowę. Często widuję osoby z przetłuszczonymi włosami, brudnymi paznokciami i w stroju dobrym na grilla u znajomych.
xyz
6 lat temu
W Polsce największym błędem ww szukaniu pracy, jest w ogóle wysyłanie CV. Nie ma to sensu, szczególnie na rynku lokalnym. Firemki mają swoje www i adresy@, jednak nikt tam nie zagląda. To wszystko jest bo jest, bo tak robią wszyscy. Lokalni ciągle żyją w epoce robienia wielkiej łaski, że w ogóle zatrudnią. Mniemanie o sobie lokalnych jest porażające.
fff
6 lat temu
pierdoły
anakhonda
6 lat temu
No na coś trzeba pisać CV i tak przyjmą zanjomego znajomą ...po co ściemniać
ass
6 lat temu
Brawo....bardzo wyczerpujący i pomocny tekst... dzięki niemu milion osób znajdzie pracę i odmieni swoje życie.
Kto to pisze....
6 lat temu
W/w artykuł może dotyczyć jedynie dużych miast, ale nie oszukujmy się wrocław, warszawa, gdanska.Pozostałe to śmiech i strata czasu nawet na duże i małe litery.Powód? I tak dostaje sie prace po znajomosci, zona byla w prokuraturze na stanowisko administracyjne.Przyszło chyba ze 120 osób, wszyscy sie męczą i poca nad testem nagle wstaje laska i oddaje test:) To samo w UW i innych panstwowych placówkach... Jednym slowem polskie bagno, wiec ten artykuł to śmiech i kpina z bezrobotnych
qwer
6 lat temu
widzę iż to się tyczy raczej wszystkich maści gryzipiórków,od dobrego fizola nikt nie wymaga dobrego CV,a umiejętności.
Gość
6 lat temu
Rozmowy kwalifikacyjne to chory wymysł. Człowiek często czuje się jak w cyrku albo w ZOO. Najbardziej lubię jak jest test, który ma sprawdzić kwalifikacje. Rozmowy kwalifikacyjne często są bardzo męczące i proszę wybaczyć słowo ale po prostu głupie.
aqqa
6 lat temu
Brnięcie przez HRy.. Totalny bezsens dzisiaj. W dotychczasowych firmach w których pracowałem była zasada- wstępna akceptacja specjalisty - potem zaproszenie na rozmowę, pół godzinki z managerem, godzinka ze specjalistą sprawdzającym umiejętności. Potem szybki konkursik ocen kandydatów - i rekrutacja na stanowisko w 2 tygodnie gotowa. Jak słyszę nieraz o tym, że do ludzi oddzwaniają na CV po 3 miesiącach, to osobiście chyba bym nie chciał pracować w firmie, gdzie święte przeciążone HR-y robią łaskę obsługując ludzi, dzięki którym firma ma pieniądze... Do tego ocena kandydata po "stylu CV"..
doradcaperson...
6 lat temu
Nie tak do konca jak ta Pani napisala. Wszystko zalezy o jakie stanowisko sie ktos stara. Czym wiecej odpowiedzialnosci i pieniedz rosnie poprzeczka wymagan. Gdzie jest blad? W tym ze liczy sie nie tyle wiedza teoretyczna tylko wykorzystanie jej w praktyce oraz cechy harakteru.
hahaha
6 lat temu
Pracuję w zakładzie do którego dostać się "z ulicy" to totalna abstrakcja.. Dlaczego ? Gdy potrzebują pracowników to w szufladach kierowników leżą stosy podań znajomych i rodzin pracowników. Gdy przychodzi do przyjęć to chodzą majstrowie po hali i pytają "czy ten Twój znajomy szuka jeszcze pracy ??" i w ten sposób od wielu wielu lat zakład stał się "firmą rodzinną" :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić