Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Jesteś leworęczny? iPhone wypada najsłabiej

3
Podziel się:

Według skandynawskich badań smartfony firmy Apple mają dużo gorszy odbiór sygnału. Zwłaszcza, gdy aparat trzyma się w lewej ręce.

Jesteś leworęczny? iPhone wypada najsłabiej
(Shutterstock.com)

Apple iPhone 6S wylądował na końcu listy. Badaniem regulatorów rynku telekomunikacyjnego w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii zostało objętych w sumie 26 najpopularniejszych marek telefonów komórkowych dostępnych na rynku. Okazało się, że cztery różne modele iPhone, tj. SE, 6, 6S i 6S Plus mają najgorsze usługi głosowe, zwłaszcza dla użytkowników leworęcznych.

Apple miał i w dalszym ciągu ma problem. Wydaje się nawet, że te problemy są większe w przypadku nowych modeli telefonów, a to jest już niesamowite – powiedział Gert Frølund Pedersen, profesor z duńskiego Uniwersytetu Aalborg.

Wyniki wskazują na to, że leworęczni posiadacze iPhone’ów mogą się spodziewać bardzo słabej jakości rozmów.

Wszystko przez antenkę. Jednym z wniosków z badania jest hipoteza o złym umiejscowieniu anten w urządzeniu z powodu konstrukcji iPhona. Celem Apple było stworzenie jak najsmuklejszego, najładniejszego telefonu komórkowego. Stało się to jednak kosztem jego podstawowych funkcji.

Autor: Sylwia Owca

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Zaskoczony
6 lat temu
26 marek telefonów? Nawet nie wiedziałem, że tyle marek jest na rynku :D
koryto+
6 lat temu
No to fani ajfona mają zryte, przechlapane i zakopane.
Żywioł
6 lat temu
O czym wy znów tu gadacie? To czy ktoś jest leworęczny, czy praworęczny nie zmienia niczego. Iphone to świetny telefon. Jeśli to taki problem, wybierzcie małego Iphone. Od razu jakąś aferę robią..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić