Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Jesteś na zwolnieniu? Uważaj, co robisz w sieci

9
Podziel się:

Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z usług firm, które sprawdzają, czy aby na pewno zwolnienie lekarskie miało uzasadnienie.

choroba,lekarz,rak
choroba,lekarz,rak (Fotolia)

Sposobów jest wiele. W grę wchodzi kontrolowanie aktywności w mediach społecznościowych, a nawet odwiedzenie pracownika w domu - pisze "Rzeczpospolita".

Wszystko przez to, że L4 sporo kosztuje pracodawcę. Według Jeremiego Mordasewicza z Konfederacji Lewiatan jest to nawet 1,5 mld zł rocznie. Jeszcze więcej wydaje na nich ZUS - aż 10 mld zł. Zakład w 2016 roku, po kontrolach, cofnął 17,1 tys. zwolnień.

Polacy na L4 najczęściej chodzą w styczniu, sierpniu i grudniu. Średnia długość to nieco ponad 15 dni. Jak podaje serwis pulshr.pl, powodem niekoniecznie są niskie temperatury zimą. Najwięcej zwolnień jest wydawanych w okresie świąt oraz długich weekendów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Anty BilderBe...
6 lat temu
Zniewolenie kontrola wykorzystywanie pracowników - obóz pracy z nadzorcami z Nosaretu! Wolność,kocham i szanuję, wolności oddać nie umiem!!!
ktoś
6 lat temu
To polityków nie sprawdzacie za przekręty warte miliony za ustawione przetargi, wyłudzanie pieniędzy publicznych .A czepiacie się osób którzy zarabiają najniższą krajową. Na to macie czas i pieniądze !!!
avi
6 lat temu
Zapomnieli o obłożnie chorych sędziach TK, z nadania pis, którzy tak często poprzednio "chorowali". Niestety nikt ich nie skontrolował - immunitet
Karol
6 lat temu
Idealnym tego przykładem są PISowcy sędziowie Trybunału Konstytucyjnego - wszyscy 3 zachorowali nagle na posiedzenie TK które było im niewygodne i to na te same daty. Przykład idzie z góry - PIS uczy ludzi jak mają kłamać i oszukiwać.
X
6 lat temu
Zapewnijcie odpowiednie warunki pracy (uczciwe, a nie niewolnicze) to ludzie nie będą z niej uciekać, ale do niej lgnąć. I nie będziecie musieli wydawać kasy na detektywów śledzących własnych pracowników (paranoja). To najlepiej pokazuje podejście polskiego pracodawcy do pracownika...
zeb
6 lat temu
najgorzej mają małe firmy, duża firma może pozwolić sobie na lekarza zakładowego i przyzakładowy ośrodek do którego kierowani są chorzy. Wtedy nie ma L4 i wyjazdu na urlop lecz leżenie w ośrodku zakładowym, koszty ośrodka można pokryć z zakładowego funduszu socjalnego.
hej
6 lat temu
a kto bierze zwolnienia ? trzeba też zrobić statystyki i przyjrzeć się kto wydaje takie zwolnienia bo wszystkie dłuższe zwolnienia muszą być uzasadnione.jaki lekarz , specjalista czy rodzinny ? to nasze pieniądze i trzeba pilnować ale chorym trzeba dawać zwolnienia a cwaniakom nie.
r
6 lat temu
A kto udostępnia wszystkim wszystko na mediach społecznościowych?
asa
6 lat temu
Z L4 najwięcej korzystają politycy-zwyklego robola(nie obrażając nikogo) nie stać na chorobowe,bo za chwilę dostanie wypowiedzenie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić