Jesz za dużo cukru? Nowy sposób na samokontrolę

Słodka przyjemność prowadzi do poważnych zniszczeń w organizmie. Jak walczyć ze zbędnym cukrem? Powstała właśnie aplikacja, która w tym pomoże – podaje "Focus".

Jesz za dużo cukru? Nowy sposób na samokontrolę
(Pixabay.com)

Aplikacja nazywa się Change4life i jest dziełem agencji Public Health England. Dzięki niej można zeskanować kod paskowy z puszki napoju, czy innego opakowania i szybko sprawdzić, ile cukru zawiera ten produkt. Po chwili na ekranie wyświetla się zawartość cukru w gramach, a także przeliczona na liczbę kostek.

Baza danych uwzględnia ponad 75 tysięcy produktów. Eksperci PHE podkreślają, że warto mieć świadomość, ile cukru spożywamy na co dzień, bo statystyki są alarmujące. Okazuje się, że przeciętne dziecko w Wielkiej Brytanii co roku zjada aż 22 kg zbędnego cukru. To ok. 5,5 tys kostek cukru, czyli więcej niż waży przeciętny 5-latek.

Zalecane spożycie dzienne cukru dla dzieci jest ściśle określone. Pięć kostek dla najmłodszych w wieku od 4 do 6 lat, sześć dla dzieci w wieku od 7 do 10 i siedem kostek u dzieci w wieku 11 lat lub więcej. Główny dietetyk zdrowia publicznego w Anglii - Dr Alison Tedstone alarmuje.

Dzieci jedzą za dużo cukru. Spożywają 3 razy więcej białego proszku niż powinny. To może prowadzić do próchnicy, otyłości i cukrzycy. Obniża ich samopoczucie - mówi bez ogródek.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić